Reklama

Dziś ślubują radni powiatowi. Jutro radni miejscy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Dziś ślubują radni powiatowi. Jutro radni miejscy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O godz. 13 swoje obrady rozpocznie nowa Rada Powiatu Łukowskiego. Natomiast już jutro ślubowanie jako burmistrz złoży Piotr Płudowski. Ślubować razem z nim będą też nowi miejscy radni.

Czas na pierwsze posiedzenia nowej Rady Powiatu Łukowskiego i nowej Rady Miasta Łuków. Pierwszą z nich zaplanowano już dzisiaj na godz. 13, natomiast miejscy radni spotkają się we wtorek 20 listopada o godz. 13.00. Obydwie sesje odbywać się będą w sali konferencyjnej w budynku przy ul. Piłsudskiego w Łukowie.

W nowej kadencji w powiecie nie zobaczymy Henryka Lipca, który uzyskał mandat radnego miejskiego. W gronie radnych powiatowych nie będzie też Karola Ponikowskiego (został wójtem Gminy Adamów), Krzysztofa Szczęśniaka i Krzysztofa Tymoszuka - startujących w wyborach w innych samorządach. Wśród radnych zabraknie też Ryszarda Żurka i Józefa Płudowskiego, który zyskali niewystarczające poparcie wśród mieszkańców. Mandat zdobył natomiast Jerzy Siwiec, który później zrezygnował z jego objęcia. Na jego miejscu w Radzie zasiąść może Krzysztof Gajowy.

Rada Powiatu Łukowskiego będzie miała natomiast wiele nowych twarzy. Radnymi na pięcioletnią kadencję zostali Marcin Mateńko, Bartłomiej Bryk, Zbigniew Zemło, Tomasz Sych, Jacek Krzyszczak, Józef Głuchowski, Danuta Bosek, Karol Raczyński, Wojciech Czerniec, Aneta Mazur i Władysław Mika.

Osoby te wybiorą nowych reprezentantów w Zarządzie Powiatu. Wybrany będzie też nowy starosta. O możliwym scenariuszu pisaliśmy w artykule: „Pierwsza sesja powiatu i pierwsze głosowania. Szustek starostą?

Natomiast w przypadku Rady Miasta nowymi radnymi zostali Dariusz Szustek, Urszula Chruściel, Grzegorz Gomoła, Henryk Lipiec, Maciej Nurzyński i Arkadiusz Pogonowski. Wszyscy - razem z osobami już zasiadającymi w poprzedniej kadencji - będą ślubowali jutro, we wtorek 20 listopada. Do Rady Miasta dołączy też Łukasz Bober, który zdobył mandat po zwycięstwie Piotra Płudowskiego w II turze wyborów na burmistrza. Stracić mandat może za to ustępujący burmistrz, jeśli potwierdzą się pogłoski o objęciu przez niego funkcji Starosty Powiatu Łukowskiego. Wówczas do Rady wejdzie Leonard Baranowski.

Proponowany porządek obrad wtorkowej Rady Miasta przedstawia się następująco:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze.
  3. Złożenie ślubowania przez radnych według treści określonej w art. 23a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.
  4. Złożenie ślubowania przez burmistrza według treści określonej w art. 29a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.
  5. Uchwalenie dalszego porządku obrad, w tym wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego / wiceprzewodniczących Rady.

Już wkrótce przekażemy informacje z przebiegu obrad. Zachęcamy też do bieżącego śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie poinformujemy, kto zostanie nowym starostą.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE