Reklama

Dziś dni otwarte z robotyki i programowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dziś dni otwarte z robotyki i programowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 lutego dzieci i młodzież mogą wziąć udział w Dniach Otwartych Robotyki i Programowania. Zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 5.

Już dziś odbędą się Dni Otwarte Robotyki i Programowania. Miejscem zajęć jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie.Dni otwarte to doskonała okazja do tworzenia interaktywnych gier, animacji i historyjek, poznania zasad budowy robotów, programowania i sterowania. Młodzi mieszkańcy Łukowa i okolic będą mogli poznać zagadnienia techniczne, samodzielnie poszukać nowych rozwiązań, rozwinąć kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. Wstęp bezpłatny.

Zespół KODERTEAM organizuje obecnie dni otwarte w wielu miastach Lubelszczyzny. Dni otwarte będą poprzedzać serię szkoleń, które już niedługo rozpoczną się w Łukowie, Kraśniku, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Rykach, Krasnymstawie oraz Lublinie.

Oferta jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 6 - 16 lat. W trakcie spotkań z Robotyki uczestnicy poznają ogólne zasady projektowania, budowania i programowania manipulatorów oraz robotów. Odpowiedzą na pytanie „Co zrobić aby robot ożył?”. Poznają budowę jednostki centralnej robota EV3, sensorów i elementów wykonawczych. Zbudują własne roboty, utworzą złożone algorytmy oraz podejmą próbę ich udoskonalenia. Wykorzystamy technologie LEGO Mindstorms EV3.

Podczas szkoleń z Programowania gier dzieci będą uczyć się języka komputerowego, dzięki któremu będą mogły tworzyć własne programy czy gry komputerowe z możliwością zabawy nimi np. na konsolach gier. Technologia Scratch czy Kodu to idealny przykład nauki przez zabawę – ćwiczenia przypominają układanie puzzli, a szybkie efekty pracy wzmagają zainteresowanie nowinkami technologicznymi oraz pobudzają wyobraźnię. Zajęcia to świetna okazja do pracy w grupie i przekonania się, że przedmioty ścisłe wcale nie są nudne!

Dni otwarte odbędą się w piątek, 5 lutego o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie – korytarz na I piętrze, segment A. Czas trwania – ok. 2 godziny. Dzieci i młodzież zapraszamy wraz z rodzicami lub opiekunami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE