Reklama

Dzień Seniora - wspomnień czar

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sławomir Smolak

Dzień Seniora - wspomnień czar - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawne tradycje, wystrój jak sprzed lat i występy ludowych zespołów - w takiej atmosferze ponad 200 seniorów z gminy Trzebieszów spędziło I Gminny Dzień Seniora.

24 listopada w Zembrach ponad 200 seniorów wzięło udział w I Gminnym Dniu Seniora w gminie Trzebieszów. Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Dawne obrzędy i tradycje weselne – wspomnienia”. W klimat dawnych wesel wprowadził zebranych Zespół Zaścianek. Swój program artystyczny zaprezentował także Zespół Zorza z Polskowoli oraz Gminna Kapela Siemiatycka. Odpowiednio przygotowany wystrój przeniósł zebranych do wiejskiej chaty. Przyniesione przez seniorów zdjęcia dopełniły atmosfery wspomnień.  

A zaczęło się od obchodów Złotych Godów. Uroczystość, która miała miejsce kilka tygodni temu, stała się inspiracją do zorganizowania czwartkowego spotkania. I tak Dzień Seniora stał się jedną z 17 imprez, które znalazły się na liście wspieranych przez wójta gminy Trzebieszów Małych Inicjatyw Lokalnych. Dodatkowe środki na organizację  wydarzenia uzyskano z funduszy projektu, w  ramach  którego szkoliły się  przyszłe liderki lokalnych działań  społecznych.  

Organizatorzy serdecznie dziękują za naszym pośrednictwem tym, którzy wsparli inicjatywę. Byli to: Adam Zdanowski, Małgorzata i Jerzy Kłopotkowi, Barbara i Zdzisław Mościccy, Jan Szczygielski, Krzysztof Jasiński oraz Grzegorz Jaszczuk wraz z drużyną, która zadbała o przygotowanie uroczystości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE