Reklama

Dzień otwarty w ośrodku dla cudzoziemców w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dzień otwarty w ośrodku dla cudzoziemców w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stół etniczny, zabawy plenerowe oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży będą czekały na gości ośrodka dla cudzoziemców w Łukowie. W środę 24 maja w godz. 11.00 - 15.00 odbędzie się w nim dzień otwarty.

Urząd do Spraw Cudzoziemców informuje o dniu otwartym w łukowskim ośrodku. Dziś przebywa w nim ok. 220 osób pochodzących z Białorusi, Kazachstanu, Rosji (Czeczenii), Tadżykistanu, Turcji i Ukrainy. W środę 24 maja będzie można swobodnie zwiedzić teren placówki oraz zobaczyć jak żyją osoby ubiegające się w Polsce o status uchodźcy.

Na wszystkich gości dnia otwartego będą czekać atrakcje m.in.: potrawy etniczne przygotowane przez cudzoziemców, prezentacja galerii zdjęć, występy artystyczne dzieci, zajęcia plastyczne i muzyczne. Nie zabraknie dmuchańców oraz malowania twarzy.

Dni otwarte w ośrodkach dla cudzoziemców mają na celu przybliżenie lokalnej społeczności warunków pobytu cudzoziemców ubiegających się o ochronę międzynarodową, pracy wykonywanej przez personel ośrodków oraz podnoszenie wiedzy na temat funkcjonowania tego typu placówek. Mieszkańcy, dziennikarze, przedstawiciele instytucji publicznych mogą wówczas swobodnie wejść do ośrodka i porozmawiać z jego mieszkańcami. 

Cudzoziemcy ubiegający się o ochronę międzynarodową w Polsce podczas trwania procedury są objęci pomocą socjalną (m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, opieka zdrowotna) zapewnianą przez Urząd do Spraw Cudzoziemców oraz działaniami pre-integracyjnymi (m.in. nauka języka polskiego). Mają oni do wyboru pobyt w ośrodku lub samodzielne utrzymanie się (poza ośrodkami) przy pomocy finansowej otrzymywanej od UdSC. Od początku pobytu w Polsce cudzoziemcy przechodzą kursy informacyjne na temat obowiązujących w kraju praw, zasad i obyczajów oraz kultury.

Urząd do Spraw Cudzoziemców powstał, by zapewnić kompleksową i profesjonalną obsługę w zakresie legalizacji pobytu i udzielania ochrony cudzoziemcom przebywającym w Polsce.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE