Reklama

Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjątkową, bo setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będą też świętowały samorządy: miejski i gminny w Stoczku Łukowskim. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Stoczka Łukowskiego z dwóch powodów. Miasto i Gmina obchodzą w tym roku tak jak inni 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gmina dodatkowo świętuje 20-lecie jej istnienia. Z tej okazji w okolicy zaplanowano szereg wydarzeń i uroczystości kulturalnych, religijnych oraz patriotycznych, adresowanych do wszystkich mieszkańców i przyjezdnych.

11 listopada uczestnicy uroczystości rocznicowych spotkają się o godz. 10 pod budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Stoczku Łukowskim. Następnie wszyscy przemaszerują do pobliskiego kościoła, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo poprzedzi część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kisielsku.

Po mszy świętujący udadzą się około godz. 11:30 pod pomnik Ignacego Braulińskiego, który jest lokalnym symbolem walki o niepodległość. Wspólnie z mieszkańcami będą śpiewać hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Złożone zostaną też kwiaty by oddać hołd tym, którzy oddali życie w walce o niepodległość Polski.

Kontynuacją wspólnego świętowania będzie koncert finałowy, planowany na godz. 15 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach. Niepodległą będzie też można świętować w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. O godz. 17:40 zaplanowano projekcję filmu nakręconego przez stoczkowską młodzież i nagrodzonego w konkursie „Rówieśnicy Niepodległej” Ośrodka KARTA. Natomiast do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych zachęci orkiestra dęta OSP.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE