Reklama

Dzień Myśli Braterskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZHP Łuków

Dzień Myśli Braterskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 22 lutego skauci z całego świata obchodzą swoje święto. Jest nim Dzień Myśli Braterskiej. Dzień ten, to również okazja by za pośrednictwem portalu Łuków24.pl pozdrowić wszystkich mieszkańców naszego miasta i całą brać harcerską.

Jak czytamy w nadesłanym do naszej Redakcji komunikacie, Dzień Myśli Braterskiej to idealny czas, by pokazać światu jak wspaniale jest być harcerką, harcerzem i zachęcić innych młodych ludzi, by do dołączyli do harcerskiej braci.

W dniu dzisiejszym na portalach społecznościowych zauważymy wiele osób w mundurach harcerskich, gdyż jest to akcja zapoczątkowana przez młodych harcerzy, która ma na celu pokazać jak wiele osób związanych jest z ruchem harcerskim. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

W obchody Dnia Myśli Braterskiej włączą się również Komenda Hufca ZHP w Łukowie, która przesyła - za naszym pośrednictwem - wszystkim Przyjaciołom najlepsze życzenia.

Dzień Myśli Braterskiej przypadający na 22 lutego, został ustanowiony na 4 Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku. Jego data nie jest przypadkowa, gdyż oznacza rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE