Reklama

Dzień konia w "sienkiewiczówce"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Dzień konia w "sienkiewiczówce" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zachęca do wspólnego spędzenia czasu w 173. rocznicę urodzin noblisty. 5 maja w placówce odbędzie się "Dzień konia" - charytatywna impreza, na której zbierane będą środki na zakup pamiątek po pisarzu.

Jak informuje dyrektor Maciej Cybulski, prowadzone przez niego muzeum stara się aktualnie pozyskać m.in. zestaw skauta ofiarowany Henrykowi Sienkiewiczowi przez Andrzeja Małkowskiego, ojca polskiego skautingu, a także złoty zegarek należący w przeszłości do pisarza. Do pozyskania jest także srebrny zestaw pamiątkowy z okazji pierwszej rocznicy urodzin dzieci pisarza: Henryka i Jadwigi oraz dalsze rękopisy jego utworów. Inną możliwą do kupienia pamiątką jest zestaw do likieru firmy Heering ofiarowany nobliście z okazji jego urodzin.

„Cegiełki” na kupno powyższych pamiątek będą sprzedawane podczas „Dnia konia” - imprezy zaplanowanej 5 maja, w 173. rocznicę urodzin Sienkiewicza. Tego dnia w muzeum w Woli Okrzejskiej pojawią się grupy rekonstrukcyjne oraz naturalnie wierzchowce.

- W hołdzie pisarzowi, konie wraz z opiekunami będą pracować tego dnia za darmo, aby w jak największym stopniu wesprzeć muzeum w przywracaniu spuścizny sienkiewiczowskiej całemu społeczeństwu, aby kolejne karty rękopisów oraz unikatowych pamiątek osobistych po Henryku Sienkiewiczu trafiły do zbiorów muzealnych
- mówi Maciej Cybulski.

W programie m.in.:

- Pokazy konne grup rekonstrukcji historycznej z różnych okresów czasowych: strój tatarski z XVII wieku, stroje husarskie z XVII wieku, stroje szlacheckie, stroje żołnierzy z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. oraz kampanii wrześniowej 1939 roku.

- Pokazy dynamiczne

- Oprowadzanki i przejażdżki konne

- Fotografie z naszymi milusińskimi końmi

- Turniej i warsztaty łucznicze przygotowane przez Radzyńską Grupę Łuczniczą

- Strefa dla dzieci

- Poczęstunek dla uczestników uroczystości


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE