Reklama

Dzień Dziecka w Dąbiu

Opublikowano:
Autor:

Dzień Dziecka w Dąbiu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć Dzień Dziecka już dawno za nami, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Dąbie w minioną niedzielę zaprosiło wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Ten szczególny dzień, kiedy na pierwszym miejscu jest dziecko, a codzienność zdaje się schodzić na dalszy plan, był dla przybyłych na imprezę okazją do wspólnej zabawy. Rodzice ze swymi pociechami stawali do konkurencji jakie zgotowali im organizatorzy.

Najpierw dzieci rywalizowały z rodzicami w meczu piłki nożnej. Rozgrywki wzbudziły wiele sportowych emocji, a bezapelacyjnym zwycięzcą została drużyna dzieci. Pokonały dorosłych 3:1. Honorową bramkę rodzice strzelili dopiero w doliczonym czasie.

Powodzeniem cieszył się także, przygotowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu, pokaz wodny. Dzieci mogły także zapoznać się z umundurowaniem strażaków i wyposażeniem wozów.

Tego dnia nie mogło zabraknąć zawodów sprawnościowych, które poprowadzili: Izabela Baran, Krzysztof Fornal oraz Patryk Sadło. Dzieci i ich rodzice chętnie rywalizowali w licznych konkurencjach. Ostatecznie w poszczególnych zawodach zwycięzcami okazali się: w konkurencji „kłopotliwe tańce” - Olga Smyk, „słodkie jabłuszka” - Zuzanna Kępka, w konkurencji „skoki zająca” - Damian Sadło, „kozłowanie piłki” - Łukasz Rzymowski, natomiast w konkurencji „duży brzuch” najlepszy był Krzysztof Borek.

Nie zabrakło konkurencji dla rodziców. W rywalizacji zatytułowanej „jajecznica” najlepsza była Anna Kępka, w „wyścigu z pokrywkami” - Iwona Czubaszek, w konkurencji „wyścig kelnerów” - Jacek Celejewski, a  w „słodkim ciężarze” - Wiesław Sadło. Zarówno zwycięzców, jak i pokonanych nagrodzono upominkami.

Tytuł Super Dziecka 2017 za największą aktywność w konkurencjach sprawnościowych zdobył Łukasz Rzymowski.

Podczas Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć dmuchanych zjeżdżalni. Dzieci odwiedził także honorowy gość - Król Julian, z którym dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Stowarzyszenie przygotowało dla dzieci słodki poczęstunek. Tradycyjnie nie zabrakło lodów. Dzień pełen wrażeń zakończył wspólny grill.

Relacją z wydarzenia oraz zdjęciami podzielił się z nami Krzysztof Fornal. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE