Reklama

Dzieci poznawały pracę policjantów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Dzieci poznawały pracę policjantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach odbywających się w naszym mieście ferii zimowych, nie lada gratkę przygotowali dla najmłodszych pracownicy Łukowskiego Ośrodka Kultury i łukowscy policjanci. Dzieci odwiedziły wczoraj Komendę Powiatową Policji w Łukowie.

Komenda Powiatowa Policji w Łukowie prowadzi wiele programów prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. W trakcie ferii zimowych policjanci z sekcji ds. nieletnich wydziału prewencji spotykają się z dziećmi i młodzieżą, która ten czas spędza w regionie. Na spotkaniach policjanci uczą dzieci bezpiecznego spędzania wolnego czasu, poruszania się w miejscach publicznych oraz unikania zagrożeń.

Wczoraj komendę odwiedziły dzieci spędzające czas ferii zimowych na zajęciach w Łukowskim Ośrodku Kultury. Mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku i zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Maluchy obiecały, że nie tylko podczas ferii, ale też w roku szkolnym będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem naszych małych gości cieszyły się radiowozy oraz ich wyposażenie. Maluchy mogły dokładnie obejrzeć wnętrze radiowozu i dowiedzieć się jak działa zainstalowany w nim sprzęt.

Ta wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci, zaś wrażenia ze spotkania z policjantami, z pewnością będą przekazywane koleżankom i kolegom. Być może również to spotkanie z Policją będzie dla niejednego z nich inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

Źródło: KPP w ŁukowieUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE