Reklama

Dzieci na policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie / Zakręć Wakacje (Facebook)

Dzieci na policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczestnicy półkolonii ze Starych Kobiałek odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Łukowie. Najmłodsi zobaczyli radiowozy i motocykle oraz część sprzętu używanego przez policjantów w służbie. Dzieci odwiedziły też miejsce pracy zawodowych strażaków.

3 lipca łukowską Komendę Policji oraz siedzibę Państwowej Straży Pożarnej odwiedziły dzieci spędzające czas letni wypoczynku na półkoloniach w Zespole Oświatowym w Starych Kobiałkach. Podczas ich wizyty, mundurowi pokazali gościom radiowozy i motocykle oraz ich wyposażenie. Maluchy mogły dokładnie obejrzeć wnętrze radiowozu i dowiedzieć się, jak działa zainstalowany w nim sprzęt.

- W trakcie wakacji policjanci z Wydziału Prewencji spotykają się z dziećmi i młodzieżą, która ten czas spędza w naszym regionie. Na takich spotkaniach uczymy dzieci, jak bezpiecznie spędzać czas wolny, jak poruszać się w miejscach publicznych i jak unikać zagrożeń. To jeden z wielu programów prewencyjnych skierowanych do lokalnej społeczności - mówi Marcin Józwik z łukowskiej policji.

Uczestnicy półkolonii ze Starych Kobiałek, oprócz złożenia wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie, odwiedziły też Państwową Straż Pożarną. W tym miejscu dzieci mogły zobaczyć, na jakim sprzęcie pracują łukowscy strażacy, wysłuchały też prezentacji na temat bezpieczeństwa pożarowego w powiecie.

Wycieczka odwiedziła też zmodernizowany zalew Zimna Woda oraz pływalnię letnią przy ul. Browarnej. Wcześniej zwiedzała m.in. Stoczek Łukowski i miejscowy magistrat, odwiedziła też kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE