Reklama

Dziadek do orzechów – retransmisja

Opublikowano:
Autor:

Dziadek do orzechów – retransmisja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną retransmisję spektaklu z Teatru Bolszoj w Moskwie. Tym razem miłośnicy baletu zobaczą \'Dziadka do orzechów\' z muzyką Piotra Czajkowskiego.

11 grudnia o godzinie 17.00 w Kinie Łuków zagości balet z moskiewskiej sceny. Wśród retransmisji, na które zaprasza ŁOK, znalazł się spektakl baletowy „Dziadek do orzechów”.

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera baletu odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później w Stanach Zjednoczonych. Dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów. Nadal jednak pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” miał wykorzystywać zainteresowanie elit petersburskich fantastyką. Tymczasem okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Klary (w rosyjskiej wersji jest to Masza), która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

Bilety w cenie: normalny 30 zł i ulgowy 25 zł dostępne są w kasie Kina Łuków i na stronie www.kino.lukow.pl.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE