Reklama

Dyrektor Przedszkola Integracyjnego rezygnuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie

Dyrektor Przedszkola Integracyjnego rezygnuje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Małgorzata Piotrowska rezygnuje z pełnienia funkcji dyrektora Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie. Informację potwierdzają władze miasta.

Powodem rezygnacji mają być sprawy osobiste. Małgorzata Piotrowska, która kieruje przedszkolem od 2012 roku, zgodnie z prawem funkcję tą pełnić będzie jeszcze do końca maja 2018 roku. Co jednak decyzja oznacza dla funkcjonowania placówki zlokalizowanej przy al. Kościuszki w Łukowie?

Jak udało nam się ustalić, nie zapadła jeszcze decyzja, kto będzie kierował placówką w najbliższym czasie i kto zastąpi na stanowisku Małgorzatę Piotrowską. Władze miasta zastanawiają się nad rozpisaniem konkursu na stanowisko dyrektora, bądź też powierzeniem tymczasowych obowiązków dyrektora któremuś z pracowników. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

- Pani Piotrowska złożyła wypowiedzenie, a ja je przyjąłem. Dyrektor obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, więc do 31 maja będzie ona pełnić funkcję dyrektora - mówi burmistrz Dariusz Szustek - Dyrektor do 31 maja będzie pełniła swą funkcje, a więc mamy czas na zastanowienie się co dalej - dodaje.

Wypowiedź burmistrza uzupełnia Naczelnik Wydziału Edukacji Marek Król, który poinformował redakcję, że rezygnacja dyrektor Piotrowskiej wpłynęła do Urzędu w czwartek, 22 lutego. Dziś natomiast została ona rozpatrzona przez burmistrza.

- Prawo oświatowe przewiduje w takiej sytuacji trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Małgorzata Piotrowska będzie dyrektorem do końca maja, później Miasto stanie przed dwiema możliwościami
- mówi Marek Król. - Pierwsza z nich to powołanie na okres maksymalnie dziesięciu miesięcy osoby pełniącej obowiązki pani dyrektor, a druga to konkurs. To burmistrz zadecyduje, którą drogę wybrać - dodaje Naczelnik.

Informacja o odwołaniu na wniosek zainteresowanej ze stanowiska dyrektora Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie, pojawiła się już w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE