Pieniądze te zostaną wykorzystane na gruntowną modernizację obiektu, który nie jest użytkowany od wielu lat. Trzeba m.in. wymienić pokrycie dachowe z eternitu na dachówkę, okna i drzwi, posadzki i tynki, a także wykonać wszystkie instalacje oraz zagospodarować otoczenie budynku i zainstalować monitoring.
W przyszłości gmina chce tutaj przenieść bibliotekę, a także wykorzystywać obiekt do wielu innych celów. Może to być na przykład miejsce spotkań integracyjnych i imprez artystycznych, które będą się odbywać w dużej sali widowiskowej. W planach jest również wykorzystanie wyremontowanego budynku na Izbę Pamięci.
- W tym roku chcielibyśmy zrealizować około 1/3 wszystkich robót, a termin realizacji całej inwestycji jest wyznaczony na koniec września przyszłego roku - mówi wójt Krzysztof Warda.
Przebudowa dworca kolejowego w Krzywdzie to jedno z zadań, zapisanych w gminnym programie rewitalizacji. Na wszystkie samorząd otrzyma prawie 2,7 mln zł., które powinny wystarczyć na pokrycie do 95 procent kosztów kwalifikowalnych inwestycji. Pieniądze te będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Gmina Krzywda prowadzi również kilka innych ważnych inwestycji. Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Radoryżu Smolanym i modernizacja podobnego obiektu w Cisowniku. Samorząd szuka także dostawcy wyposażenie do nowej biblioteki w Hucie Dąbrowie. Ta inwestycja kosztowała około 3 milionów złotych, z czego 1 milion stanowiła dotacja z Instytutu Książki.