Reklama

Dwóch Oklińskich w prezydium

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Dwóch Oklińskich w prezydium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na inauguracyjnej sesji Rady Miasta Łuków wybrane zostało nowe prezydium. W nowej kadencji zasiadać będzie w nim dwójka radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciel Przymierza dla Ziemi Łukowskiej. Ile głosów zebrały poszczególne kandydatury?

Krzysztof Okliński to nowy Przewodniczący Rady Miasta Łuków. Na stanowisku tym radny Przymierza dla Ziemi Łukowskiej zastępuje Krzysztofa Jodełko z PiS. Wiceprzewodniczącymi Rady będą natomiast Przemysław Suchodolski i Jarosław Okliński z Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaturę Krzysztofa Oklińskiego zaproponował radnym Ryszard Smolarz. Drugą zgłoszoną osobą na stanowisko Przewodniczącego był Henryk Lipiec, zaproponowany przez Mariusza Chudka. W tajnym głosowaniu Okliński zyskał poparcie 13 radnych, a Lipiec 7. Liczby te oznaczają, że dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie będzie nowym Przewodniczącym Rady Miasta Łuków.

- Sytuacja jest niecodzienna, bo burmistrz nie ma większości w Radzie. Jednak wybrali nas mieszkańcy po to, abyśmy służyli dla dobra miasta. Mieszkańcy nie wybaczą nam, jeśli zepsujemy szansę, którą mamy. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby Rada Miasta wspierała działania burmistrza - mówił w pierwszej rozmowie z mediami Przewodniczący Krzysztof Okliński.

- Nie jest naszym celem - i nigdy będzie - torpedowanie dobrych działań burmistrza i jego dobrych pomysłów. Jesteśmy od tego, by wspierać burmistrza w tych działaniach. Z drugiej strony trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie działania władzy wykonawczej mogą znaleźć poparcie wśród władzy uchwałodawczej, a więc w radzie - dodał.

- Z Piotrem Płudowskim pracowałem przez długi czas w jednej firmie. Współpracowało nam się bardzo dobrze i myślę, że to się nie zmieni. Radnym, burmistrzem, czy przewodniczącym się bywa, a człowiekiem się jest. Dzisiaj mieliśmy dobry początek - powiedział Krzysztof Okliński.

Obok nowego przewodniczącego w prezydium Rady Miasta zasiądą też Przemysław Suchodolski i Jarosław Okliński. Kandydatury te - jako jedyne - zgłosił radny PiS, były wiceprzewodniczący Rady Zygmunt Celiński. Radni otrzymali odpowiednio 13 i 16 głosów i tego momentu obserwować będą obrady zza stołu prezydialnego.

- Burmistrz Płudowski powiedział, że gwarantuje nam ciężką pracę. My jako Rada też to gwarantujemy. Gdy burmistrz będzie przygotowywał dobre projekty uchwał, one na pewno znajdą poparcie - powiedział Krzysztof Okliński.

- W poprzednich kadencjach padały słowa, że w mieście nie ma koalicji i opozycji. Gdy popatrzymy na skład osobowy Rady, to zobaczymy, że zasiadają w niej przeróżni ludzie, którzy reprezentują różne zawody, stronnictwa, partie, światopoglądy. Chodzi o to, abyśmy się dogadywali. To jest możliwe - zakończył Przewodniczący Rady Miasta.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE