Reklama

Dwa pożary w ciągu 24 godzin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Dwa pożary w ciągu 24 godzin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do dwóch pożarów doszło w ciągu ostatnich 24 godzin na terenie powiatu łukowskiego. Straż pożarna wyjeżdżała do Biard w gminie Łuków oraz do Nurzyny w gminie Trzebieszów.

Pierwszy pożar miał miejsce kilkanaście minut przed godz. 17. W kotłowni budynku mieszkalnego niekontrolowanie zaczął palić się ogień. Na miejsce przybyły dwie jednostki PSP z Łukowa i jeden zastęp OSP z Biard, którzy opanowali sytuację, gasząc płomienie przy użyciu gaśnicy. Spaleniu uległo częściowo pomieszczenie kotłowni i znajdujące się w nim materiały opałowe.

Drugie wezwanie przyszło 7 minut po północy. Straż udała się do Nurzyny, gdzie zapaliła się sadza w kominie. Strażacy (1 zastęp PSP z Łukowa i 1 jednostka OSP z Trzebieszowa) wygasili gaśnicami palenisko i przewód kominowy, przewietrzyli pomieszczenia i sprawdzili kamerą termowizyjną, czy w kominie znajdują się jakieś zarzewia ognia. Sprawdzono też pomieszczenia pod kątem występowania czadu i innych niebezpiecznych gazów, poinformowano też właścicieli budynku o konieczności przeczyszczenia instalacji przez kominiarza.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE