Reklama

Dwa nowe ronda?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dwa nowe ronda? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni pytają o problematyczne skrzyżowania, władze samorządowe rozmawiają a decyzja zależy od zarządcy drogi.

Temat skrzyżowania ulic: Przemysłowej i Międzyrzeckiej oraz Cieszkowizna – Wyszyńskiego – Partyzantów systematycznie powraca. Lokalne władze w obu miejscach chcą ronda.

O sprawę dwóch problematycznych skrzyżowań zapytał podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 października, radny Mariusz Chudek. Ulice Przemysłowa i Międzyrzecka są zmorą dla kierowców, którzy próbują je pokonać. Narzekań nie brakuje na inne łukowskie skrzyżowanie. Wielu uważa, że rozwiązaniem problemu na skrzyżowaniu w okolicy straży pożarnej będzie utworzenie w tym miejscu ronda. Jakie są szanse?

Ulica Cieszkowizna jest drogą powiatową, Partyzantów – miejską, a Wyszyńskiego – krajową. Władze miasta wraz z władzami powiatowymi chcą wspólnie przekonać przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie do wdrożenia pomysłu w życie. Konkretów na chwilę obecną nie ma.

Natomiast w przypadku skrzyżowania ulicy Przemysłowej (droga powiatowa) z Międzyrzecką (droga wojewódzka) rozmowy muszą być prowadzone z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Miasto, w przypadku pojawienia się pomysłu wykonania w tym miejscu ronda, dołoży środki z własnego budżetu. Tymczasem Zarząd Dróg Powiatowych przymierza się do stworzenia większego projektu, który obejmie przebudowę ul. Przemysłowej, Jana Pawła II i ks. Popiełuszki. Tak o sprawie tego skrzyżowania mówił podczas październikowej sesji Rady Powiatu starosta łukowski Janusz Kozioł:

Od 1 stycznia ul. Przemysłowa będzie elementem małej obwodnicy. Jesteśmy na etapie uzgadniania z ZDW wspólnego rozwiązania. ZDW proponuje światła, my wolelibyśmy rondo. Odkąd nie ma wyjazdu z ul. Dworcowej samochody częściej poruszają się po ul. Przemysłowej, co utrudnia lewoskręt. Spróbujemy znaleźć wspólne rozwiązanie.  

Trwają także prace zmierzające do wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na ulicy Korczaka. Decyzja ta ma wpłynąć na rozluźnienie ruchu na ul. Przemysłowej i zmniejszenie korków. Wówczas skręt w lewo nie będzie takim problemem. Zmiana ta już nastąpiła. Nowych rond nie możemy się spodziewać tak szybko.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE