Reklama

Dwa konkursy rozstrzygnięte, jeden wciąż niewiadomą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dwa konkursy rozstrzygnięte, jeden wciąż niewiadomą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają konkursy na dyrektorów przedszkoli. Ciekawa potyczka w \'Dwójce\'. Jutro kolejne przesłuchania.

Za nami pierwsze przesłuchania w konkursach na stanowiska dyrektorów łukowskich przedszkoli. W dwóch placówkach konkursy zostały rozstrzygnięte, a do ciekawej sytuacji doszło w Przedszkolu Miejskim nr 2.  

Przypomnijmy: na początku kwietnia burmistrz Łukowa ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów publicznych przedszkoli w naszym mieście. Dziś jesteśmy już po pierwszych rozstrzygnięciach. Swoje stanowisko zachowa dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 1 Małgorzata Piotrowska, która była jedyną osobą ubiegającą się o to stanowisko. Piotrowska zyskała uznanie komisji konkursowej i placówką będzie kierować przez kolejne pięć lat. Taki sam rezultat miało przesłuchanie dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 Renaty Wawerek.  

Zupełnie inna sytuacja ukształtowała się w przypadku Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Tu o stanowisko dyrektora placówki starały się dwie osoby: obecna dyrektor Jolanta Sosnowska oraz Ewa Siedlecka. W wyniku przeprowadzonych przesłuchań i głosowań, które kończyły się remisem, komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na to stanowisko i pozostawiła konkurs bez rozstrzygnięcia. Teraz, zgodnie z prawem, burmistrz może ogłosić nowy konkurs lub sam wskazać kto funkcję tę będzie pełnić. Pozostaje więc czekać na decyzję burmistrza.  

Podczas dzisiejszego konkursu w komisji zasiadało 12 osób: trzech przedstawicieli organu prowadzącego, trzech - Kuratorium Oświaty, dwóch - Rady Pedagogicznej, dwóch przedstawicieli Rady Rodziców i po jednym reprezentancie Związku Nauczycielstwa Polskiego i „Solidarności”. Przewodniczącym komisji był zastępca burmistrza Marcin Mateńko.  

Jutro konkurs na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz 7. W „czwórce”, oprócz obecnej dyrektor Kazimiery Woźniak, do konkursu przystępuje jeszcze jedna osoba. W „siódemce” dyrektor Danuta Oksiutowicz nie ma kontrkandydatki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE