Reklama

Drogi, samochód służbowy, remonty - co zostało zawarte w budżecie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Drogi, samochód służbowy, remonty - co zostało zawarte w budżecie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ile na inwestycje drogowe? Ile na służbowy samochód? Budżet powiatu został wczoraj uchwalony.

Wczoraj radni Rady Powiatu debatowali nad przyszłorocznym budżetem. Dochody i wydatki nie przekroczą 100 mln. Zobacz jakie inwestycje zostały przewidziane.  

Władze powiatu przewidują osiągnięcie dochodów w wysokości 98 584 915 zł. Już tu radni mieli poważne wątpliwości. Szczególnie, co do założeń, że uda się uzyskać milion zł ze sprzedaży działek, które są własnością powiatu. Radny Krzysztof Tymoszuk przypomniał, że takiej kwoty nie udało się uzyskać przez ostatnie 3 lata. Wątpliwości, co do jednej z inwestycji miał natomiast radny Krzysztof Woliński, który zapytał:  

Czy obwodnica miasta musi być aż tak droga? Czy nie można zrobić w tym miejscu drogi, ale dwupasmowej? Wydamy z budżetu bardzo dużo pieniędzy na ten cel. Z pieniędzy jakie byśmy na tym zadaniu oszczędzili, wykonalibyśmy inwestycje w innych miejscach naszego powiatu – dodał.  

Przed powiatem wydatki wysokości 99 142 928 zł. Planowany deficyt (500 tys.) pokryty zostanie z kredytów i pożyczek. Na wydatki inwestycyjne powiat łukowski przeznaczy 12 267 630 zł. Za te środki zostanie opracowany uproszczony plan urządzenia lasu na lata 2018-2027 dla gminy Trzebieszów, co wyniesie 72 640 zł. Na poczet odszkodowań za nieruchomości nabyte pod budowę trzeciego etapu małej obwodnicy powiat przeznaczy 2,5 mln.  

Za 150 tys. powiat zakupi skaner, drukarkę oraz trzy zestawy komputerowe dla wydziału geodezji i kartografii. W planach znalazły się także pieniądze (150 tys.) na modernizację parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Łukowie, 62 600 zł na zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim. Wśród planowanych zadań do wykonania w 2017 roku jest zakup samochodu służbowego dla nadzoru budowlanego. Środki na ten cel przeznaczył w formie dotacji celowej Wojewoda Lubelski w kwocie 50 tys. Co do tego zakupu radni nie mieli żadnych wątpliwości.      

Wśród długo wyczekiwanych inwestycji, o których władze powiatu mówią od lat, znalazł się remont piętra dawnego budynku I LO na potrzeby Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej. Na ten cel samorząd chce przeznaczyć 1 250 000 zł. Natomiast 200 tys. pochłonie przebudowa budynku Zespołu Placówek w Łukowie.

Budżet powiatu na 2017 rok to także inwestycje drogowe. Wśród planów za kwotę 2,6 mln zł, znalazły się następujące odcinki dróg: 

- Łuków – Malcanów – Domaszewnica – Sobole (200 tys.), 
- Stoczek Łukowski – Wólka Poznańska (500 tys.), 
- Miastków Kościelny – Wilczyska (219 tys.),
- Krzywda – Wola Okrzejska – Okrzeja (126 tys.), 
- Zofibór – Wólka Domaszewska – Sarnów – Wesołówka (300 tys.), 
- Szczygły Górne – Burzec (337 tys.),
- Wojcieszków – Wola Burzecka – Adamów (192 tys.),
- Hordzież – Czarna – Lipiny (541 tys.), 
- Łuków (ul. Cieszkowizna) – Aleksandrów – Gąsiory (182 tys.).  

Starosta łukowski Janusz Kozioł zapewniał, że choć budżet jest ambitny, jest także odpowiedzialny. Uchwała budżetowa została przegłosowana. Nie było to jednak decyzja jednogłośna. 12 radnych było „za”, 9 „wstrzymało się” od głosu, a byli to: Henryk Lipiec, Krzysztof Tymoszuk, Jarosław Sych, Tomasz Kruk, Grzegorz Kocielnik, Tadeusz Warda, Krzysztof Woliński, Krzysztof Fornal i Leszek Świętochowski. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE