Reklama

Droga w Szaniawach-Poniatach doczekała się remontu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sławomir Smolak / Urząd Gminy w Trzebieszowie

Droga w Szaniawach-Poniatach doczekała się remontu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Trzebieszów wśród zadań, jakie przed sobą postawiła, umieściła także modernizację niemal kilometrowego odcinka drogi w Szaniawach - Poniatach. 9 maja odbyło się uroczyste otwarcie.

Pisaliśmy o planach gminy Trzebieszów, która wśród prac drogowych zamieściła modernizację drogi gminnej w Szaniawach – Poniatach. 9 maja odbyło się uroczyste oddanie jej do użytku.

Co zostało zrobione? Inwestycja kosztowała 1 217 226 zł , z czego kwota pozyskanego ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 dofinansowania wyniosła 608 613 zł. Za te pieniądze wykonawca prac rozebrał istniejący w części drogi chodnik i ułożył nowy o szerokości 2 m, wykonał kanalizację deszczową wraz z kratami zbierającymi wodę, ścieżkę rowerową o szerokości 1,5 m i długości 810 mb. Przebudowane zostały zjazdy do posesji, a także wybudowana została zatoka autobusowa z peronem z chodnika. W efekcie realizacji projektu przebudowana i poszerzona została droga o długości 928,35 mb.

W uroczystościach oddania do użytku drogi w Szaniawach – Poniatach wzięli udział zaproszeni goście, wśród których był m.in. Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, przedstawiciele Zarządu PRD Regionalne Drogi Podlaskie Sp. z o.o wykonawcy drogi, a także projektant drogi - Tomasz Rykaczewski.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE