Reklama

Droga krajowa 63 w połowie 2021 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Droga krajowa 63 w połowie 2021 roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z firmą, która wykona kompleksową dokumentację projektową rozbudowy drogi krajowej 63 na odcinku Łuków - Biardy. Termin ukończenia prac przewidywany jest w połowie 2021 roku.

O modernizacji drogi krajowej wiodącej z Łukowa w kierunku Siedlec mówi się od lat. Wzmianki o tym, że droga będzie remontowana pojawiły się rok temu. 21 lipca 2017 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie podpisała umowę z firmą Mosty Katowice na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej  na rozbudowę drogi krajowej nr 63 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Łukowa.  

Firma ma 48 miesięcy na realizację umowy, na którą składają się trzy etapy. Do 21 grudnia 2018 roku ma powstać dokumentacja inwestycji. Później 7 miesięcy przewidziano na udzielanie wyjaśnień dotyczących opracowanej dokumentacji projektowej oraz dokonywanie ewentualnych modyfikacji, które pojawią się podczas procedury przetargowej na realizację robót budowlanych. Ten etap ma się zakończyć do 21.07.2019 r. Ostatni etap ma potrwać 24 miesiące. Firma będzie wówczas sprawowała nadzór autorski nad pracami budowlanymi, które mają się zakończyć do 21 lipca 2021 roku.  

Przypomnijmy: do ważniejszych zadań wchodzących w zakres inwestycji należy wzmocnienie lub wymiana istniejącej konstrukcji nawierzchni drogi, przebudowa istniejących chodników i budowa nowych na odcinkach drogi krajowej przechodzących przez miejscowości lub między miejscowościami w celu ich skomunikowania, jak również na odcinkach między zatokami autobusowymi. Plan przewiduje także wykonanie azyli dla pieszych, w miejscach szczególnie niebezpiecznych, wydzielonych za pomocą wybrukowanych wysp, wyposażenie przejść dla pieszych, zlokalizowanych poza obszarem zabudowanym oraz w miejscach nieoświetlonych w oznakowanie aktywne oraz ich doświetlenie – informuje nas Krzysztof Nalewajko z GDDKiA oddział w Lublinie.  

Oprócz tych zadań, w ramach inwestycji, po jednej stronie drogi, od początku Biard, powstanie ciąg pieszo – rowerowy. Przebudowane lub rozbudowane zostaną istniejące skrzyżowania oraz powstaną nowe. W planach znalazła się także budowa dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego, przebudowa istniejących zjazdów oraz budowa nowych, renowacja istniejącego systemu odwodnienia i budowa nowych, niezbędnych elementów odwodnienia. Wybrana firma przebuduje istniejące przepusty oraz ewentualnie wybuduje nowe, zadba o oświetlenie uliczne w niezbędnym zakresie oraz odtworzy i skoryguje istniejące oznakowanie pionowe i poziome.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE