Reklama

Dożynki Wojewódzkie 2020 w Bełżycach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dożynki Wojewódzkie 2020 w Bełżycach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie będą znacząco różniły się od wcześniejszych edycji. Ze względu na pandemię koronawirusa Święto Plonów odbędzie się w skromniejszej formule i z ograniczoną liczbą uczestników.

Na stadion miejski w Bełżycach, gdzie odbędą się uroczystości, będą mogły wejść jedynie
te osoby, które otrzymały zaproszenie.

W tym roku z powodu sytuacji sanitarno-epidemiologicznej zabraknie tradycyjnego korowodu dożynkowego, dzielenia się chlebem, kiermaszy, prezentacji sprzętu rolniczego czy stoisk z produktami regionalnymi.

 

Nie odbędą się również koncerty gwiazd, które co roku gromadziły na lotnisku w Radawcu tysiące mieszkańców województwa lubelskiego. Część artystyczna będzie składała się jedynie z krótkiego występu zespołu teatralnego, prezentującego tradycyjny obrzęd dożynkowy.

- W tym roku zmieniliśmy formułę dożynek. Będzie można śledzić je w telewizji, dlatego zapraszam serdecznie wszystkich Państwa przed telewizory do obejrzenia relacji
ze Święta Plonów na antenie TVP Lublin.
- zachęca Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wydarzenie w Bełżycach rozpocznie się o godzinie 10:00 mszą świętą transmitowaną na ogólnopolskiej antenie TVP tylko z udziałem organizatorów oraz przedstawicieli samorządów. Na stadion miejski będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami.

 

Po mszy nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych przygotowanych przez reprezentantów poszczególnych powiatów oraz krótkie przemówienia. Uroczystości zakończy rozstrzygnięcie konkursu wieńcowego.

 

Ta część będzie emitowana w telewizji regionalnej TVP Lublin.


Organizatorami tegorocznych dożynek są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Lubelski, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Urząd Miasta Bełżyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE