Reklama

Dożynki, turniej, Rockoteka … Co będzie się działo?

Opublikowano:
Autor:

Dożynki, turniej, Rockoteka … Co będzie się działo? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co będzie się działo w najbliższe dni na terenie naszego powiatu? Już jutro wiejskie wesele, turniej zapaśniczy, mecz dla Lenki i Rockoteka.

W sobotę od godziny 11.00 miłośnicy zapasów będą mogli kibicować swoim zawodnikom. W Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbędzie się bowiem I Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy `Sport to alternatywa`. Swoje umiejętności zaprezentują sportowcy z klubów województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Tuż obok, na boisku łukowskich „Alej”, od godziny 10.00 do 15.00 oldboje zagrają dla Leny w charytatywnym turnieju piłki nożnej. Drugą imprezą jest charytatywny turniej piłki nożnej, podczas którego zbierane będą środki na leczenie małej łukowianki. Każdy kto zechce wesprzeć dziewczynkę zmagającą się z poważną chorobą, będzie mógł to uczyń podczas turnieju.

Natomiast o 15.00 na placu OSP w Gręzówce każdy z nas będzie mógł zobaczyć jak niegdyś wyglądały wesela i jakie towarzyszyły im zwyczaje. W programie widowiska obrzędowego zaplanowano: swaty i zmówiny, chrzciny, wesele z przyśpiewkami i zabawę na ludowo.

O godzinie 18.00 ze sceny łukowskiego amfiteatru rozbrzmią rockowe dźwięki. Podczas Rockoteki usłyszymy zespół „Paramedix” i „Well”.

Niedziela upłynie pod znakiem sportu, występów zespołów ludowych oraz koncertu organowego.

O godzinie 10.30 spod łukowskiej pływalni pod pomnik ks. Stanisława Brzóski autokarem wyruszą uczestnicy XXIII Ogólnopolskiego Biegu im. ks. Stanisława Brzóski. Stamtąd, po złożeniu kwiatów, przybiegną na linię mety, która znajdować się będzie na ul. Browarnej w Łukowie.

10 września w Szaniawach, na terenie placu szkolnego, swoje święto obchodzić będą rolnicy z gminy Trzebieszów. O godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Szaniawach odbędzie się msza święta w intencji rolników, by po niej, z korowodem dożynkowym, uczestnicy przeszli na miejsce dalszych wydarzeń. A w programie m.in. prezentacja wieńców dożynkowych, występy artystyczne, konkursy, pokazy, degustacja dań regionalnych. Na dożynki do Szaniaw przybędzie zespół Diadem, który wystąpi o godzinie 20.00. Tuż po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni i zabawa pod gołym niebem z DJ.    

Na 12.00 na mszę świętą do kościoła w Zofiborze zapraszają strażacy ochotnicy z jednostki w świderkach. Tego dnia uroczyście obchodzić będą 55-lecie istnienia. Dalsza część obchodów będzie miała miejsce na placu przy remizie. W programie przybliżenie historii jednostki, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, wręczenie odznaczeń oraz część artystyczna. Na godzinę 16.30 zaplanowano zabawę plenerową. 

O godzinie 14.00 w Żdżarach usłyszymy dziecięce zespoły ludowe działające na terenie powiatu łukowskiego. Natomiast od godziny 16.00 występować będą dorośli.

Na godzinę 19.00 do kościoła NMP Matki Kościoła w Łukowie zaproszeni są miłośnicy muzyki organowej. W ramach szóstego koncertu V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie wystąpi sopranistka Asta Krikščiūnaitė. Na organach zagra Renata Marcinkutė Lesieur. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE