Reklama

Dowody osobiste do wymiany

Opublikowano:
Autor:

Dowody osobiste do wymiany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2001 roku zaczęły znikać książeczkowe dowody osobiste. Ostatnie obywatele naszego kraju wymienili w 2007 roku. Teraz wielu mieszkańcom kończy się data ważności dokumentu.

Młodzi Polacy nie pamiętają książeczkowych dowodów osobistych. Funkcjonowały one jednak do końca 2007 roku. Ich wymiana na nowe dokumenty rozpoczęła się 16 lat temu. Wielu mieszkańców czekało z tym faktem do samego końca, czyli do ostatnich miesięcy 2007 roku. Teraz mija 10-letni okres ważności. W całej Polsce mówi się o fali wniosków, które napłyną do urzędów.

Jak powiedziała nam Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego Bogumiła Sulej:

W 2007 roku wydaliśmy około 10 tys. dowodów osobistych. W ubiegłym roku niecałe 4 tys. Teraz spodziewamy się dwa razy większej ilości.

Warto wiedzieć, że dowód można wymienić w każdym urzędzie na terenie kraju. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną. Trzeba jednak posiadać podpis elektroniczny lub być zalogowanym w tzw. profilu zaufania. To na co warto zwrócić uwagę to także zdjęcie, które nie może być starsze niż pół roku i powinno ukazywać nas z przodu. By skorzystać z możliwości elektrycznego złożenia wniosku należy wejść na stronę www.ePUAP.gov.pl.

Po odbiór dokumentu musimy się jednak udać osobiście.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE