Reklama

Reklama

Dostali ponad milion złotych na "Dobry start"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dostali ponad milion złotych na "Dobry start" - Zdjęcie główne

1 grudnia dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie Jarosław Szczepaniak w obecności wójta Karola Ponikowskiego, z rąk sekretarz Województwa Lubelskiego Róży Dyrka oraz dyrektor Katarzyny Tokarczuk odebrał voucher na kwotę 1,1 mln zł. w ramach projektu „Dobry START na rynku pracy”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Duże dofinansowanie dla szkoły w Adamowie.

Reklama

1 grudnia dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie Jarosław Szczepaniak w obecności wójta Karola Ponikowskiego, z rąk sekretarz Województwa Lubelskiego Róży Dyrka oraz dyrektor Katarzyny Tokarczuk odebrał voucher na kwotę 1,1 mln zł. w ramach projektu „Dobry START na rynku pracy” dofinansowanego z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. 

 

Firma Lechaa Consulting Sp. z.o.o zorganizuje płatne staże  dla 35 uczestników projektu, pokrywając m.in. koszty badań, szkoleń, odzieży roboczej, dojazdów i stypendiów stażowych. Jako partner w projekcie da możliwość nauczycielom odbycia studiów podyplomowych z  Turystyki,  Hotelarstwa i Gastronomii oraz Doradztwa Zawodowego. Przeprowadzi też kursy dla kadry pedagogicznej z „Nowoczesnych technik wykorzystywanych  w nauczaniu” i „Motywowania uczniów i umiejętności kształcenia pracy w grupie” oraz kurs pod nazwą „Efektywny nauczyciel sztuki kulinarnej”.

 

Dzięki dofinansowaniu z projektu Zespół Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie doposaży w podręczniki i pomoce naukowe bibliotekę szkolną,  pracownie: biologiczną, chemiczną, kucharską i fryzjerską oraz stworzy pracownię do nauki języków obcych na miarę XXI wieku. 

Jednak w szkole najważniejszy jest uczeń, dla którego przewidzieliśmy wiele atrakcyjnych zajęć, które pozwolą mu zrobić pierwszy krok w dorosłość. 

Pod okiem doradcy przeprowadzone zostaną warsztaty z doradztwa zawodowego. Młodzi ludzie zbadają swoje preferencje zawodowe  i będą mogli z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Nie zabraknie też zajęć z pedagogiem. 

Projekt przewiduje zajęcia z kucharstwa, fryzjerstwa, podstaw przedsiębiorczości,  matematyki, języka angielskiego i niemieckiego oraz chemii. Uczniowie wyjadą na bezpłatne wycieczki do zakładów pracy ale także na Międzynarodowe Targi do Warszawy i Poznania.

 

Nie zabraknie kursów: carvingu, cukiernika, obsługi opryskiwacza, obsługi koparkoładowarki . Młodzi adepci poznają zasady pracy  kelnera - barmana  oraz będą mogli ukończyć szkolenie z zakresu wizażu i stylizacji. 45 uczniów naszej szkoły bezpłatnie będzie mogło zrobić kurs prawa jazdy kategorii B. 

Projekt „Dobry START na rynku pracy” daje uczniom ogromne możliwości. Bezpłatne zajęcia, wyjazdy i kursy pozwolą podnieść im swoją atrakcyjność na rynku pracy, a zdobyta wiedza i doświadczenie otworzy nowe możliwości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE