Reklama

Dominowały wypadki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Stoczek Łukowski, OSP Stanin

Dominowały wypadki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do kilkunastu groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w zeszłym tygodniu na terenie powiatu łukowskiego. Strażacy interweniowali m.in. w Fiukówce, Świdrach, Krynce czy w Rosach.

Zderzenie BMW z tirem

Do poważnego wypadku doszło około godz. 5.15 w poniedziałek 29 października. W Podosiu (gm. Krzywda) zderzyły się ciągnik siodłowy marki DAF oraz samochód osobowy marki BMW. Na miejscu pojawiły się 3 zastępy PSP z Łukowa oraz trzy jednostki OSP z Podosia, Ksawerynowa i Krzywdy. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostali się do poszkodowanych osób i przekazali je ratownikom medycznym. Odłączyli też akumulatory i zneutralizowali płyny które wyciekły na jezdnię.

Według wstępnych ustaleń, kierujący osobówką 28-latek z gminy Wola Mysłowska wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa tirowi. Pojazd ten uderzył w osobówkę, a następnie w dwa rosnące przy drodze drzewa. Kierowca tira, 48-letni mężczyzna z gminy Krzywda oraz kierujący BMW zostali z obrażeniami przetransportowani do szpitala. Tam pobrano im krew do badań. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący osobówką 28-latek zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Działania strażaków natomiast zakończono  około godz. 14:40, ponieważ zaszła też potrzeba wycięcia drzewa, w które uderzył tir.

Osy i tłuczeń

We wtorek 30 października strażacy interweniowali na ul. 11 Listopada w Łukowie. Około godz. 10:15 jeden zastęp PSP usuwał gniazd os zlokalizowane przy budynku szkoły języków obcych. Natomiast około godziny 17:35 w Krzywdzie, na 600-metrowym odcinku biegnącej przez miejscowość drogi, rozsypany został tłuczeń. Do uprzątnięcia kamieni i żwiru zadysponowani zostali strażacy miejscowej OSP. Co ciekawe, była to ich setna interwencja w tym roku.

Pożar przy stawach

Ostatnim wtorkowym zdarzeniem był wyjazd do Jarczewa w gminie Wola Mysłowska do palących się traw przy stawach. Wezwanie odnotowano około godz. 18:20, a na miejsce zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy nie mogli jednak dostać się samochodem do miejsca pożaru i gasili ogień przy pomocy tłumic i łopat. Spaliło się około 10 arów trawy.

Zderzenie na prostej

Dwa Ople - Zafira oraz Vectra - zderzyły się ze sobą w środę 31 października na drodze wojewódzkiej nr 808 w Świdrach (gm. Łuków). Zdarzenie miało miejsce godz. 12.30, a zadysponowane zostały do niego 3 zastępy PSP z Łukowa. Strażacy zakręcili butlę instalacji gazowej w jednym z pojazdów, odłączyli akumulatory w obydwu z nich i uprzątnęli jezdnię. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń w tym wypadku.

Zderzenie z motocyklem

W Dzień Wszystkich Świętych strażacy interweniowali dwukrotnie, również przy wypadkach drogowych. Około godz. 12:40 w Wólce Ciechomskiej, (gm. Wola Mysłowska) zderzyły się ze sobą Volkswagen Polo i motocykl marki Romet. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy z OSP w Ksawerynowie, którzy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni i zabezpieczyli miejsce kolizji. Zaopiekowali się też poszkodowanym motocyklistą, do momentu przyjazdu ratowników medycznych.

Według informacji policji, w kolizji brali udział kierujący jednośladem 39-latek z gminy Wola Mysłowska, oraz jadący samochodem 77-letni mężczyzna z gm. Stoczek Łukowski. Motocyklista najprawdopodobniej chciał wykonać manewr skrętu w lewo i uderzył w prawy bok wyprzedzającego go volkswagena. Z niegroźnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, lecz tego samego dnia opuścił placówkę.

Zderzenie 3 samochodów

Sześć osób zostało poszkodowanych w zderzeniu trzech pojazdów, do którego doszło 1 listopada około godz. 17.15 w miejscowości Rosy (gm. Stoczek Łukowski). Na miejscu pracowali strażacy z PSP w Łukowie oraz ochotnicy z OSP Rosy i OSP Jedlanka. Strażacy pomagali ratownikom medycznym, odłączyli akumulatory w pojazdach i uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. Samochodami kierowała natomiast trójka mieszkańców gminy: 50-letni mężczyzna, 25-letnia kobieta i 19-latek, który jadąc samochodem Kia, wymijał się z Mercedesem, obtarł auto, stracił panowanie za kierownicą i uderzył czołowo w trzeci pojazd.

Dachowanie opla

W piątek 2 listopada w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin) dachował Opel Vectra. Do zdarzenia doszło na zakręcie drogi krajowej nr 76, tuż przed godziną 14. Na miejsce wezwani zostali zawodowi strażacy z Łukowa oraz jednostka OSP ze Stanina. Ratownicy odłączyli instalację gazową oraz akumulator w samochodzie i przy pomocy wyciągarki postawili je na koła. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Pomagali mieszkańcowi

W sobotę 3 listopada strażacy odnotowali pięć wezwań. Na osiedlu Chącińskiego w Łukowie świadczyli tzw. izolowaną pomoc medyczną. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy zajęte są wszystkie karetki pogotowia, a zachodzi potrzeba udzielenia pomocy medycznej potrzebującemu. Strażacy zostali poproszeni o przyjazd do nieprzytomnej osoby, która znajdować się miała na osiedlowym trawniku. Gdy pojawili się na miejscu, zauważyli siedzącego przytomnego już mężczyznę, który nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych. Zdarzenie odnotowano około godz. 10:50, a strażacy pilnowali mężczyzny do czasu przyjazdu wolnej karetki pogotowia.

Drzewo na linii energetycznej

W sobotę 3 listopada straż pożarna interweniowała także na ul. Turystycznej w Łukowie. W miejscu tym na linię energetyczną przewróciło się drzewo.  Gdy przedstawiciele pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie, strażacy przystąpili do pocięcia drzewa na kawałki. Interwencję odnotowano około godz. 14:25.

Kolejne dachowanie

W sobotę (3.11) w Krynce w gminie Łuków około godz. 18:35 doszło do dachowania samochodu marki Audi A3. Na miejsce wezwani zostali strażacy z PSP w Łukowie i OSP z Wólki Świątkowej, którzy stwierdzili że auto wypadło z drogi i znajdowało się w rowie na dachu. Kierująca tym samochodem kobieta o własnych siłach opuściła pojazd, a strażacy swoje działania ograniczyli do odłączenia akumulatora i postawienia audi na koła. Kierującą zaopiekowali się natomiast ratownicy medyczni.

Uderzył w barierki

Ostatnim sobotnim zdarzeniem była kolizja z udziałem samochodu marki Skoda Fabia, który na zakręcie drogi w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska) zjechał z drogi i uderzył w barierki. Na miejscu pojawił się zastęp PSP z Łukowa i ochotnicy z OSP w Dworni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w skodzie i zmyli plamę z jezdni. Zdarzenie miało miejsce około godz. 22:00.

Pożar pustostanu

W noc z soboty na niedzielę (3-4 listopada) strażacy gasili pożar pustostanu w Stoczku Łukowskim. Doszło do niego w opuszczonym budynku gospodarczym przy kolejowej rampie w tym miasteczku. Ogień gasiły dwie jednostki miejscowej OSP oraz jeden zastęp PSP z Łukowa. Strażacy po podaniu dwóch prądów wody, rozebrali częściowo dach budynku, by dogasić palące się krokwie. Wezwanie do tego pożaru odnotowali po godz. 1 w nocy.

Poranna kolizja

Ostatnim zeszłotygodniowym wjazdem strażaków był ten do Woli Kisielskiej (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej w niedzielę (4.11) około godz. 6:20 zderzyły się Mercedes Sprinter i motorower, które następnie wylądowały w rowie. Strażacy z OSP w Stoczku Łukowskim i jednostka PSP z Łukowa zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w samochodzie dostawczym.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE