Reklama

Dominowały pożary

Opublikowano: pon, 14 sty 2019 14:44
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Dominowały pożary - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożary sadzy oraz pożar budynku garażowego to część interwencji, które odnotowała w zeszłym tygodniu straż pożarna. Poniżej prezentujemy informacje udostępnione przez dyżurnych PSP w Łukowie.

Pożar sadzy

W poniedziałek 7 stycznia strażacy ochotnicy z Dąbia oraz zastęp PSP z Łukowa gasili pożar sadzy w przewodzie kominowym w Żdżarach (gm. Łuków). Ogień pojawił się w kominie w jednym z budynków mieszkalnych i ugaszony został gaśnicą proszkową. Strażacy wygasili też palenisko w piecu, przewietrzyli budynek i poinformowali właścicieli, że muszą dokonać przeglądu instalacji przez kominiarza. Zdarzenie odnotowano około godz. 16:10.

Fałszywy alarm

W środę 9 stycznia, 12 minut po północy strażacy odnotowali fałszywy alarm. W jednej z miejscowości w powiecie miał palić się dom. Okazało się jednak, że na miejscu z komina wylatuje jedynie dym i że nie ma żadnego zagrożenia. Na miejsce udały się dwa zastępy straży pożarnej z Łukowa, jednak odstąpiły one od działań.

Pożar w Gołaszynie

Ponad 50 strażaków brało udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł przed godziną 15. w piątek 11 stycznia w Gołaszynie (gm. Łuków). Płomienie strawiły znajdujące się w budynku garażowym samochody. Więcej o akcji piszemy w artykule: Pożar w Gołaszynie.

Znowu sadza

Zastęp PSP z Łukowa i OSP ze Stanina udał się w piątkowy wieczór do Kosut (gm. Stanin), gdzie w jednym z budynków zapaliła się sadza w kominie. Jednak gdy strażacy dotarli na miejsce, ogień został opanowany przez właściciela domu. Ratownicy zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia, dogasili płomienie i sprawdzili budynek pod kątem obecności tlenku węgla w powietrzu. Zdarzenie odnotowano około godz. 20:30.

Drzewo na drodze

W piątek (11.01) około godz. 22:10 w Siedliskach (gm. Wojcieszków) interweniowała straż pożarna z Łukowa. Na jezdnię przewróciło się drzewo, które uszkodziło też linię energetyczną. Zdarzenie to uniemożliwiało ruch pojazdów w obydwu kierunkach. Strażacy po przybyciu na miejsce pocięli drzewo na kawałki i udrożnili ruch. Wezwane zostało też pogotowie energetyczne.

Zderzenie w Hucie Dąbrowie

Dwa Volkswageny - Golf i Sharan - zderzyły się ze sobą w sobotę 12 stycznia w Hucie Dąbrowie w gminie Krzywda. Na miejsce wezwana została straż pożarna z Łukowa oraz jednostki OSP z Krzywdy i Podosia. Do zdarzenia doszło około godz. 17:55, a jego przyczyną było najprawdopodobniej niezachowanie bezpieczeństwa przez jednego z kierowców. Gdy strażacy zabezpieczali miejsce kolizji, jeden z jej uczestników zaczął uskarżać się na bóle. Wezwana została więc karetka pogotowia. Strażacy w trakcie swojej pracy uprzątnęli też pozostałości po kolizji oraz zneutralizowali płyny, które wyciekły na jezdnię.

Niedzielny poranek

Jeden zastęp PSP został wezwany w niedzielę 13 stycznia około godz. 8:30 na os. Chącińskiego w Łukowie. W jednym z bloków strażacy pomagali przetransportować otyłą osobę do karetki pogotowia. Natomiast ponad godzinę później (około godz. 10:45) strażacy wezwani zostali do Dębowicy (gm. Trzebieszów), gdzie w jednym z budynków pękła rura kanalizacyjna, która zalała piwnicę. Strażacy przy użyciu pompy wypompowali wodę z pomieszczenia.

Wypadł z drogi

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę (13.01) w miejscowości Orle Gniazdo w gminie Adamów. Z drogi wypadł tam samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Gdy strażacy - jednostka PSP z Łukowa oraz zastępy OSP z Adamowa i Krzywdy - dotarli na miejsce, zobaczyli że na miejscu są już ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy jednej poszkodowanej osobie. Strażacy zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE