Reklama

Dominowały pożary

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Dominowały pożary - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracę straży pożarnej w ubiegłym tygodniu zdominowały wyjazdy do pożarów. Poniżej prezentujemy informacje otrzymane od dyżurnych PSP w Łukowie.

Fałszywy alarm

Pierwszy wyjazd w minionym tygodniu strażacy odnotowali we wtorek 12 lutego. Około godz. 19.30 jeden zastęp PSP udał się do położonego niedaleko Komendy Powiatowej PSP szpitala w Łukowie, skąd nadszedł komunikat o zagrożeniu. Gdy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że najprawdopodobniej jeden z pacjentów nieumyślnie wcisnął przycisk na czujce. W tej sytuacji nie podjęto więc żadnych działań, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako fałszywy alarm.

Paliły się śmieci

Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę 13 lutego wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Przy ścianie jednego z budynków paliły się trzy kosze na śmieci. 

Zobacz też: Paliły się śmieci

Wypadł z jezdni

W środowy (13.02) wieczór około godz. 20.30 w Konorzatce w gminie Serokomla doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki Opel. Na łuku drogi w tej miejscowości auto te wypadło z jezdni i wylądowało w rowie. Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz ochotnicy z ochotniczej straży pożarnej w Adamowie i OSP w Woli Gułowskiej.

Gdy straż dotarła na miejsce, jedna z osób podróżujących samochodem była już pod opieką ratowników medycznych. Druga natomiast miała oddalić się z miejsca zdarzenia. Strażacy w tej sytuacji zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w aucie i pomagali policjantom w poszukiwaniach zbiegłej osoby. Oświetlali też miejsce akcji policjantom. Policja natomiast prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Pożar traw

Jeden zastęp PSP z Łukowa gasił pożar pozostałości roślinnych na łące w Strzyżewie w gminie Łuków. Strażacy wyjazd do tej miejscowości odnotowali w czwartek 14 lutego około godz. 15:40.

Interwencja w Woli Mysłowskiej

Wcześniej, bo około południa w czwartek 14 lutego ochotnicza straż pożarna z Dworni interweniowała w Woli Mysłowskiej. W miejscowości tej w jednym z budynków zaistniała groźba rozprzestrzenienia się pożaru z piecyka. 

Zobacz też: Wezwani do starszego mężczyzny

Piątkowe pożary

Dwa pożary odnotowali strażacy w piątek 15 lutego. Miały one miejsce w Turzystwie w gminie Adamów oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie.

Zobacz też: Piątkowe pożary

Plama na drodze

Ostatnią interwencję w minionym tygodniu zanotowano w niedzielę 17 lutego. Około godz. 16:10 jeden zastęp PSP z Łukowa udał się do Wólki Zastawskiej w gminie Stanin, gdzie na drodze krajowej zauważono plamę substancji ropopochodnej. Strażacy zneutralizowali rozlane na długości około 10 metrów płyny, a następnie zmyli jezdnię.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE