Reklama

Dołęga wiceprzewodniczącym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Dołęga wiceprzewodniczącym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 marca w Lublinie odbyło się pierwsze spotkanie Wojewódzkiej Rady Sportu. Robert Dołęga został wybrany wiceprzewodniczącym.

Wcześniej z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego - Jarosława Stawiarskiego otrzymał powołanie na pięcioletnią kadencję. 41-latek znalazł się w radzie liczącej 16 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele wojewódzkich związków sportowych (głównie prezesi) oraz klubów działających na terenie województwa lubelskiego: Andrzej Kita (kolarstwo), Tadeusz Łoboda (taekwondo), Grzegorz Mazurek (pływanie), Krzysztof Iwańczuk (siatkówka), Marek Lembrych (koszykówka), Konrad Firek (lekka atletyka, Agros Zamość), Józef Poterucha (Ludowe Zespoły Sportowe), Maciej Powała-Niedźwiecki (rugby), Zbigniew Bartnik (piłka nożna), Zbigniew Zbroński (Lubelska Unia Sportu), Paweł Markiewicz (AZS Lublin) i Jerzy Witaszek (piłka ręczna, Azoty Puławy).

Ponadto w Wojewódzkiej Radzie Sportu znaleźli się: dziennikarz sportowy Andrzej Szwabe, przedstawiciel reprezentujący lokalne media, starosta świdnicki Łukasz Reszka, reprezentant Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego oraz Iwona Kuśmierowska z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Dołęga do Wojewódzkiej Rady Sportu został zgłoszony przez Jacka Kęzika - wiceprezesa Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, a rekomendację dostał od radnego sejmiku Ryszarda Szczygła.

- Nominacja jest dla mnie wyróżnieniem i docenieniem mojej dotychczasowej, prawie 28-letniej działalności w sporcie jako zawodnik, trener i działacz sportowy. Marszałek wręczając nominację powiedział, że sport to taka dziedzina życia społecznego, że czasem jest traktowana jako kwiatek do kożucha lub niechciane dziecko. Tacy samorządowcy, którzy tak go traktują nie powinni pchać się na funkcje publiczne i do władzy. Sport powinien łączyć, a nie dzielić. To jakże ważne słowa w dzisiejszych czasach, szczególnie w moim mieście Łukowie - mówi Dołęga.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE