Reklama

Do trzech razy sztuka?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Do trzech razy sztuka? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy radni miejscy uchwalą liczbę miejsc w Łukowie, w których będzie można sprzedawać alkohol? Tematem tym będą zajmować się już po raz trzeci. Czy tym razem uchwała zostanie podjęta?

O godz. 13:00 zaplanowano III sesję Rady Miasta Łuków. Wiodącym tematem, oprócz uchwalenia Budżetu Miasta na 2019 rok, będzie podjęcie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta Łuków. Zagadnieniem tym próbowali zająć się już w maju radni minionej kadencji. Były burmistrz postanowił jednak zdjąć punkt z porządku obrad i nie wrócił do sprawy już do końca kadencji. Tymczasem we wrześniu minął termin, do którego należało dostosować lokalne przepisy do ogólnopolskiej ustawy.

Następca Dariusza Szustka, Piotr Płudowski przed drugim posiedzeniem Rady Miasta nowej kadencji przedstawił projekt uchwały regulującej liczbę miejsc, w których będzie można sprzedawać alkohol na terenie miasta. Większość rady zadecydowała jednak, aby uchwała trafiła wcześniej do komisji pod konsultacje. Decyzja ta wywołała wówczas konfrontację burmistrza Płudowskiego i radnego Artura Gałacha.

- Podjęcie tej uchwały jest koniecznością, wynikającą z wdrożenia nowej ustawy. Proszę abyśmy podjęli uchwałę, gdyż chodzi o naprawienie błędów, które zadziały się w poprzedniej kadencji. Termin podjęcia uchwały minął już we wrześniu
- mówił 30 listopada Piotr Płudowski.

- Za 3 tygodnie jest kolejna sesja, trzy tygodnie nikogo nie zbawi. Będziemy znali opinię merytorycznych komisji. Nie mówię, że pana propozycje są złe, nie mogę też przesądzić jak inni radni podejdą do pana projektu
- optował wówczas Artur Gałach.

W systemie eSesja, którym dysponują miejscy radni i mieszkańcy miasta, podejrzeć możemy projekt uchwały, nad którą po raz kolejny będą debatować osoby zasiadające w Radzie Miasta. Okazuje się, że jest to ten sam projekt, który przedstawiono na sesji 30 listopada. Przewiduje on – już po konsultacjach w komisjach - że alkohol będzie można kupić „na wynos” w 60 punktach w Łukowie. Liczba ta dotyczy jedynie alkoholu do 4,5%, ponieważ mocniejsze trunki (od 4,5 do 18% oraz powyżej 18%) będzie można kupić do spożycia poza miejscem sprzedaży w 22 miejscach. W przypadku alkoholu, który mógłby być spożywany na miejscu (głównie lokale gastronomiczne i puby) liczby te miałyby wynieść odpowiednio: 40, 23 i 23 miejsca.

Czy „uchwała alkoholowa” zostanie podjęta zgodnie z przysłowiem „do trzech razy sztuka”? Przekonamy się o tym w czasie najbliższych obrad Rady Miasta.

Zobacz też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE