Reklama

Dni Łukowa oficjalnie rozpoczęte!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Dni Łukowa oficjalnie rozpoczęte! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Punktualnie o godzinie 16.00 zainaugurowane zostały tegoroczne Dni Łukowa. Trzydniowe święto naszego miasta rozpoczęła Parada Królewska, która przeszła miejskimi ulicami.

Tegoroczne obchody Dni Łukowa rozpoczęły się pod budynkiem Muzeum Regionalnego, skąd wyruszyła Parada Królewska. Orszak władców historycznych w asyście orkiestry dętej, władz samorządowych, mieszkańców oraz uczniów ZS w Radoryżu przeszedł ulicą Konwiktorską i Browarną w kierunku miejskiego amfiteatru. Tam też, zgodnie z tradycją przekazano symboliczne klucze do miasta. Burmistrz Dariusz Szustek i Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Jodełko, na trzy dni oddali władzę miasta jego mieszkańcom.

Parada i otwarcie Dni Łukowa, to nie koniec wydarzeń zaplanowanych na pierwszy dzień święta. W chwili obecnej na stadionie miejskim trwa Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, zaś w amfiteatrze występuje utalentowana młodzież. Wykonując utwory uczniowie walczą w Powiatowym Przeglądzie Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Łukowskiego.

A wieczorem, na scenie amfiteatru, zobaczymy spektakl Sceny Teatralnej ŁOK oraz film dokumentalny, ukazujący Dni Łukowa na przestrzeni lat. O 20.30 ze stadionu „Orląt” wyruszy X Łukowski Bieg z Pochodniami. Mieszkańcy swój bieg zakończą w parku miejskim, gdzie z okazji Dnia Matki zostanie wyświetlony film „Mój Anioł”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE