Reklama

Dni Łukowa czas zacząć

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dni Łukowa czas zacząć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś klucze do miasta zostały oficjalnie przekazane. Za nami pierwsze wydarzenia związane z obchodami Dni Łukowa.

27 maja łukowianie oficjalnie rozpoczęli świętowanie Dni Łukowa. Za nami wernisaż wystawy „Mieszkanie – Mieszkaniec”. Ekspozycja jest efektem współpracy pomiędzy miastami partnerskimi: Voisins le Bretonneux oraz Łukowa. Można ją oglądać w Łukowskim Ośrodku Kultury. W godzinach popołudniowych natomiast, w miejskim amfiteatrze rozbrzmiały orkiestry dęte. W ramach Dni Łukowa odbył się bowiem XI Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych.

A wieczorem ze stadionu miejskiego wyruszyło ponad 200 biegaczy, którzy przebiegli z pochodniami trasę 1 km, by stanąć na linii mety w parku miejskim. W amfiteatrze odbyło się oficjalne przekazanie przez Burmistrza Miasta Dariusza Szustka, Przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Jodełkę i radnego Rady Miasta Leonarda Baranowskiego kluczy do miasta jego mieszkańcom.

Dużo emocji tego wieczoru wzbudziło losowanie nagród wśród uczestników biegu z pochodniami. Wśród 70 nagród, główną wygraną był rower. Wylosowała go Maria Sztyber. Jak nam później powiedziała:

Nigdy niczego jeszcze nie wygrałam, a tu taka niespodzianka. Doskonały prezent na zbliżające się urodziny – dodała zadowolona z wygranej pani Maria.

Wieczorem na łukowian zgromadzonych w amfiteatrze czekała projekcja filmu niemego „Cyganka Aza”. Muzykę do niego podkładał Kwartet Jorgi.

Jutro kolejne atrakcje w ramach Dni Łukowa.

 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE