Reklama

Dni Łukowa 2019 - trzy dni zabawy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Dni Łukowa 2019 - trzy dni zabawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tradycją w mieście stało się organizowanie konferencji prasowych, na których przedstawiany jest program kolejnych edycji Dni Łukowa. Takie spotkanie z mediami odbyło się też w piątek 5 kwietnia. Jakie atrakcje czekają w tym roku na mieszkańców?

Dni Łukowa w tym roku odbywać się będą na placu targowym przy ul. Prusa. O tym, dlaczego zdecydowano się przenieść imprezę w nowe miejsce, wyjaśniali mediom dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Skwarek i Marek Król, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Łukowie.

Zobacz też: Oficjalnie: Dni Łukowa na Targowicy

Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się w piątek 24 maja o zachodzie słońca, symbolicznym wręczenie kluczy do Miasta jego Mieszkańcom. Następnie odbędzie się bieg z pochodniami, a po sportowych emocjach mieszkańcy zaproszeni zostaną do parku miejskiego na ognisko z kiełbaskami i biesiadę z kapelami.

Sobota 25 maja to tradycyjnie dzień sportu. Na obiektach rekreacyjnych przy Krznie odbędzie się kolejna edycja „Przedszkoliady”, a na pobliskich obiektach OSiR trwać będą zawody sportowe w różnych konkurencjach.

Kulminacją Dni Łukowa będzie impreza na placu targowym przy ulicy Prusa. Organizatorzy chwalą się, że mieszkańcy będą mieć do dyspozycji teren o powierzchni prawie 50 tys. metrów kwadratowych. Staną tam „scena główna” na której odbywały się będą pokazy i koncerty, a także „mała scena” gdzie trwać będzie Ogólnopolski Zlot Motocyklowy. W sobotę 25 maja przed łukowianami wystąpią Mała Orkiestra Dni Naszych, Dziani i Cygańskie Gwiazdy, Sonia M, Harlem oraz Nowator. Zabawę zwieńczy dyskoteka pod gwiazdami.

Niedziela to uczta dla ducha i dla ciała. 26 maja w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego odprawiona zostanie msza w intencji miasta i jego mieszkańców, a o godzinie 14. na Targowicy rozpocznie się dalsza część pokazów i koncertów. Przed mieszkańcami Łukowa zaprezentują się m.in. Łukowska Orkiestra Dęta, utalentowane muzycznie wokalistki, tancerze i kluby sportowe działające w mieście. Gwiazdą będzie zespół Sound’n’Grace, zapowiadany już na łamach portalu.

Zobacz też: Jest gwiazda Dni Łukowa 2019

Tegoroczną edycję Dni Łukowa zwieńczy pokaz sztucznych ogni. Wydarzenie trwać będzie od 24 do 26 maja.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE