Reklama

Dlaczego warto uczyć się rosyjskiego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dlaczego warto uczyć się rosyjskiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Efekt przygotowanego przez uczniów łukowskich \'Alej\' projektu właśnie pod takim tytułem został doceniony przez władze uniwersyteckie.

Projekt przygotowany przez uczniów klasy I Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie został zamieszczony na stronie Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Młodzi uczniowie, pod kierunkiem nauczycielki języka rosyjskiego Renaty Łozowskiej – Kopeć, przygotowali projekt, który jest odpowiedzią na pytanie “Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?”.  

Łukowska szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym, którego celem była popularyzacja języka rosyjskiego wśród młodzieży, kształtowanie umiejętności korzystania ze źródeł informacji w języku obcym oraz pogłębianie umiejętności pracy z technologią informacyjno – komunikacyjną. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas Technikum Elektrycznego i Technikum Handlowego. Jednak to praca uczniów „Alej” zwyciężyła. Wykonali ją: Dariusz Zabłocki, Piotr Szczygielski i Hubert Król.  

To oni, w erze dominacji języka angielskiego, postanowili przekonać innych, że warto uczyć się języka rosyjskiego. Dlaczego? Oto najczęściej pojawiające się argumenty:

· Bo coraz mniej osób go zna, przez co niebywałym atutem dla osoby wchodzącej na rynek pracy jest biegła znajomość właśnie języka rosyjskiego.

· Pracodawcy coraz częściej wymagają znajomości języka rosyjskiego obok języka angielskiego.

· Rosja jest największym krajem na świecie a językiem rosyjskim posługuje się prawie 300 mln ludzi.

· Bez znajomości języka rosyjskiego nie da się rozwinąć działalności biznesowej na Wschodzie, a są tam olbrzymie rynki zbytu.

· Język rosyjski stał się dziś językiem nie tylko potrzebnym, ale i modnym.

· Język rosyjski jest piękny, łatwy, melodyjny i przyjemny.      


W swojej pracy uczniowie wraz z czuwającą nad nimi panią Renatą przekonują, że w erze globalnej informacji warto otworzyć się nie tylko na Zachód, ale i na Wschód, a znajomość języka rosyjskiego ułatwi nam szerokie kontakty.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE