Reklama

Dinozaury powstają przy Muzeum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Dinozaury powstają przy Muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa gady z okresu jurajskiego powstają na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie. Trwa właśnie plener rzeźbiarski, w którym można podglądać pracę artystów.

Przez dwa dni będzie można podglądać pracę rzeźbiarzy w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Na dziedzińcu placówki powstają rzeźby dinozaurów, które wykonują Krzysztof Osak i Piotr Czubaszek.

Plener rzeźbiarski połączono z warsztatami, na których każdy może spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Z zaproszenia muzeum skorzystały m.in. łukowskie przedszkola oraz grupa niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

- Artyści opowiadają o pracy rzeźbiarza, używanych technikach, zachęcają do nauki rzeźbienia. Efektem finalnym pleneru będą dwie rzeźby gadów z okresu jurajskiego, które wzbogacą zmodernizowaną wystawę „Łukowskie Amonity” - powiedział dyrektor muzeum Mariusz Burdach.

Rzeźby wykonywane są z drzewa lipowego oraz wiązu. Gotowe mają być na Noc Muzeów, która w tym roku w naszym mieście wyjątkowo odbędzie się w sobotę 26 maja. Organizatorem pleneru oraz warsztatów rzeźbiarskich oprócz muzeum są też Stowarzyszenie Twórców Ludowych oraz Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE