Reklama

Dinozaury i wykopaliska w gminie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków / Nadesłane do Redakcji

Dinozaury i wykopaliska w gminie Łuków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków zaprasza na Jarmark Geologiczny. Wydarzenie z prehistorią w tle zaplanowano na niedzielę 2 września w Parisel Palace w Klimkach.

Podczas jarmarku najmłodszych zainteresują miniwykopaliska paleontologiczne, pokaz mody ekologicznej, czy warsztaty, gry i zabawy przygotowane przez organizatorów. Dorośli natomiast będą mogli wysłuchać prelekcji na temat dinozaurów i zdobywającego popularność geocachingu. Na odwiedzających czekać będą też ekspozycje prezentujące świat wymarłych organizmów oraz wystawy skał i minerałów. Planowane są też konkursy na temat walorów geologicznych i przyrodniczych Gminy Łuków.

Jarmarkowi geologicznemu będą towarzyszyły stoiska wystawiennicze, z których najciekawiej zapowiada się te z Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. Swoją twórczość i ofertę pokażą też lokalni artyści, biblioteki Lokalna Grupa Działania, Muzeum Regionalne w Łukowie i Nadleśnictwo Łuków. Wszystkie atrakcje będą dostępne w godzinach 13-18. Wstęp wolny.

***

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu pod nazwą: „Międzynarodowa konferencja naukowa powiązana z jarmarkiem w oparciu o osobliwości przyrody nieożywionej tj. amonity”. Projekt jest współfinansowany w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie 4.8 Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE