Reklama

Dinozaur w muzeum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Dinozaur w muzeum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza do odwiedzania swojej siedziby. Placówka przygotowała dla zwiedzających m.in. wystawę o amonitach, której towarzyszą rzeźby realistycznie wyglądających dinozaurów.

Muzeum Regionalne w Łukowie wzbogaciło się o kolejny model dinozaura jurajskiego. Będzie on stanowił dodatkową atrakcję głównie dla dzieci odwiedzających placówkę, w tym wystawę „Łukowskie amonity”. Eksponat jest już trzecim tego typu dinozaurem z tego okresu. Dwa poprzednie powstały podczas zorganizowanego przez muzeum w maju 2018 r. pleneru rzeźbiarskiego.

Muzeum przy okazji informuje, że dinozaury żyły w tym samym czasie, co odnalezione w łukowskiej krze jurajskiej amonity. Znacząca kolekcja tych pamiątek prezentowana jest w mieszczącej się przy ul. Piłsudskiego w Łukowie placówce. Dinozaury stanowiły dominującą grupę kręgowców głównie lądowych od początku jury (ok. 200 milionów lat temu) przez 135 milionów lat, do końca kredy (ok. 65 milionów lat temu), podczas której to epoki wyginęły.

Pozyskany model wzbogaci widniejąca w Muzeum Regionalnym wystawę. Oprócz wcześniej prezentowanych amonitów składają się na nią m.in. pozyskane w ubiegłym roku z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie nowe cenne okazów tych głowonogów.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE