Reklama

Debatowali strażacy ochotnicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie

Debatowali strażacy ochotnicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Informacja o sytuacji pożarowej w powiecie łukowskim oraz warsztaty dotyczące współpracy strażaków z innymi służbami to tylko część zagadnień, które poruszono 16 listopada na wyjazdowym posiedzeniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie. Spotkanie strażaków ochotników odbyło się 16 listopada w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosutach w gminie Stanin.

Przedstawiciele straży pożarnej z powiatu łukowskiego, zaprzyjaźnione służby i samorządowcy uczestniczyli w wyjazdowym posiedzeniu strażaków ochotników, 16 listopada w Kosutach w gminie Stanin. Obecni zapoznali się z sytuacją pożarową w powiecie łukowskim, rozmawiali o dotacjach MSWiA dla strażaków-ochotników. Na spotkaniu poruszono tematy funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na ziemi łukowskiej, w tym te istotne dla gminy Stanin. Jak się okazuje miejscowa OSP, ma zamiar dołączyć w przyszłym roku do struktur KSRG.

Obecni na spotkaniu, Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz Komendant Gminny dh Piotr Lendzion przybliżyli strażakom tematykę funkcjonowania OSP na terenie gminy, a Radny Sejmiku Wojewódzkiego Marek Kopeć odniósł się do rozdziału środków finansowych w Urzędzie Marszałkowskim na zakupy samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Przedstawiciel z Komendy PSP w Łukowie - mł. Bryg. Paweł Wysokiński - przekazał informację o prowadzonej akcji profilaktycznej „Czad i ogień. Obudź czujność”.

Na koniec przekazano też sprzęt pożarniczy dla wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu łukowskiego. Sprzęt wartości 55 tys. zł zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Łukowie otrzymało w sumie 22 jednostki OSP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE