Reklama

Dawców szpiku przybywa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Dawców szpiku przybywa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz więcej szkół przyłącza się do akcji powiększania grona potencjalnych dawców szpiku. Tym razem Komórkomania odbyła się w Adamowie.

Najpierw wiedza, potem rejestracja. W akcji informacyjno-edukacyjnej Komórkomania wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie. 6 grudnia 65 osób postanowiło podzielić się tym, co najcenniejsze z potrzebującymi pomocy ludźmi.

Akcja została zorganizowana pod patronatem Fundacji DKMS, a jej szkolnym koordynatorem była Katarzyna Jodełka. W organizację wydarzenia zaangażowali się wolontariusze – uczniowie szkoły. Wśród tych, którzy zdecydowali się na dołączenie do grona potencjalnych dawców znaleźli się nie tylko pełnoletni uczniowie szkoły, ale także nauczyciele czy rodzice. W bazie DKMS znalazł się także wójt gminy Adamów oraz policjanci z Komisariatu Policji w Adamowie. Do szkoły przybyli także mieszkańcy sąsiednich gmin – Wojcieszków, Serokomla i Krzywda.

Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi. Organizacja takich akcji ma na celu budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwianie młodzieży na problemy drugiego człowieka. Wpisuje się ona w realizację programu wychowawczego szkoły. Wierzymy, że dzięki  akcji przyczynimy się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi, wpłyniemy na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z tymi nowotworami – piszą organizatorzy akcji.

Jednocześnie przywołują słowa św. Jana Pawła II: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE