Reklama

Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Związek Powiatów Polskich

Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.

Związek Powiatów Polskich to stowarzyszenie powiatów i ogólnopolska korporacja samorządowa, mająca za zadanie obronę ich wspólnych interesów. Stowarzyszenie swoją historią sięga czasów II RP, a obecnie skupia 315 powiatów i miast na prawach powiatu. Grupa zajmuje się też wymianą doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych i zadań z zakresu administracji rządowej, reprezentuje też samorządy na forum ogólnopolskim. Zmiany w składzie Związku dokonywane są zazwyczaj przy okazji wyborów samorządowych i idących za nim zmian personalnych na stanowisku starosty.

Na ostatnim spotkaniu Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 17 stycznia, wybrany został nowy Prezes, nowy Zarząd i nowa Komisja Rewizyjna stowarzyszenia. Miejsce we władzach Związku znalazł starosta łukowski Dariusz Szustek, który wybrany został na Członka Zarządu. Razem z nim do gremium tego weszło 19 innych osób, wybrana została też 9-osobowa Komisja Rewizyjna. Nowym Prezesem został natomiast Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego (woj. śląskie).
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE