Reklama

Dali więcej dla wsi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Dali więcej dla wsi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Gminy Serokomla podał wysokość funduszu sołeckiego, którym sołtysi będą dysponować w przyszłym roku.

Fundusz sołecki to środki wydzielone z budżetu gminy, zagwarantowane na realizację działań służących poprawie życia mieszkańców. O tym, na co zostaną wydane, decydują poszczególne sołectwa, a kwota, którą otrzymają, zależy od liczby mieszkańców.
Przypomnijmy: do tej pory takie rozwiązanie w gminie Serokomla nie funkcjonowało. Uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki podejmowano od roku 2011 do 2018.
O to, by ta sytuacja się zmieniła, apelował rok temu kandydujący na stanowisko wójta Hubert Adameczek. Jak wtedy przekonywał, środki, które będą do dyspozycji każdego sołectwa, pozwolą zaktywizować mieszkańców i wpłyną bezpośrednio na możliwość decydowania przez nie co do sposobu i celowości ich wydatkowania.
- Poza tym gminy, które wyodrębniły fundusz, otrzymają do 40% zwrotu poniesionych kosztów w zależności od ich zamożności. Możliwość ta daje gminie Serokomla spore wsparcie jako gminie mało zamożnej - mówił „Wspólnocie” Adameczek.
21 lutego Klub Radnych PiS Rady Gminy w Serokomli złożył wniosek i projekt uchwały o wyodrębnieniu z budżetu środków stanowiących fundusz sołecki. Projekt znalazł się w porządku obrad IV Sesji Rady Gminy Serokomla.

Więcej już we wtorek we "Wspólnocie Łukowskiej"


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE