Reklama

Czytanie książek poszerza horyzonty!

Opublikowano:
Autor:

Czytanie książek poszerza horyzonty! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Książki są w naszym życiu niemal od zawsze. Z czasów, których nie do końca pamiętamy, zapewne nasi rodzice czytali nam do snu, ulubione bajki, baśnie czy opowiadania, które zyskały rangę kultowych. Później lektury szkolne próbowały "zabić" chęć dalszego sięgania po woluminy, ale na szczęście dostępne w księgarniach czy bibliotekach inne książki, pokazały, że literaturę można pokochać. Prawda jest taka, że warto czytać, a teraz przedstawimy kilka powodów, dlaczego.

Czytanie uczy - wielu dziedzin

Książki - to nie tylko opowiadania, poematy, romanse czy dramaty. To także reportaże, wywiady, biografie, wspomnienia z historii. Dlatego bez problemu pomagają one w nauce - o świecie, o nas samych, o tym co było. Im więcej książek, tym więcej się dowiadujemy. Oczywiście, można tych samych informacji szukać w telewizji, jednak obraz cyfrowy nie jest w stanie dać Ci tyle samo, co własna wyobraźnia. Jak czytałeś Harrego Pottera, to wszystko było takie same jak w filmie? A Władca Pierścieni nie mówił o piękniejszych rejonach, po których się poruszali? Tak! Książki nie tylko nauczają, ale i..

Rozwijają wyobraźnię i kreatywność

Kiedyś były dostępne tylko i wyłącznie książki. To one sprawiały, że nasza wyobraźnia działała, a kreatywność rosła. Czyż to nie w Dzieciach z Bullerbyn mówili o przekazywaniu sobie informacji, poprzez zawieszanie linek między oknami sąsiadujących domów? Chyba każde dziecko po tej lekturze, też próbował to zrobić! Ile to razy, widziano na ulicy zwisające linki i przywieszone kubeczki, które transportowały wiadomości! Dzieciństwo było wspaniałe.

Z ortografią na Ty!

Poza wyobraźnią, oczytaniem i ogromną wiedzą, książki uczą także ortografii i poprawnego posługiwania się słowem. Czytając wyrazy, zapamiętujemy, jak "naturalnie" wyglądają. Zapada to na tyle dobrze w naszą pamięć, że bez problemu później pisząc to samo słowo, zaskakująco szybko wyłapujemy, gdy napiszemy je źle.

Jest jednak pewien problem. Książki też kosztują. Jednak i na to można znaleźć świetne rozwiązanie. Wystarczy tylko odwiedzić warszawski skup książek i kupić używane egzemplarze, bądź takie, które przeleżały długi czas na półkach w księgarniach czy w wydawnictwach i zostały nieco.. zapomniane. Niczym woluminy z Cmentarza Książek, u Carlosa Ruisa Zafona! Teraz Ty, korzystając z dobrych i bardzo korzystnych cen, możesz dać im drugie życie. Jesteś chętny? Chyba dla powyższych powodów, warto wybrać się do takich miejsc i kupić co najmniej 52. książki, aby była na każdy tydzień tego roku!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE