Reklama

Czytali „Przedwiośnie”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Czytali „Przedwiośnie” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządowcy i mieszkańcy miasta spotkali się w sobotnie południe 8 września by wspólnie czytać fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Łuków po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie.

Odczytywanie fragmentów „Przedwiośnia” rozpoczęto po godz. 10 na Placu Solidarności i Wolności. Opowiadanie o życiu Cezarego Baryki, który przyjeżdża do Polski po odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości, czytali w Łukowie m.in. poseł Krzysztof Głuchowski, burmistrz Dariusz Szustek i miejscy radni.

„Przedwiośnie” czytali także przedstawiciele szkół, czytelnicy i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także reprezentanci policji i straży pożarnej. Karty powieści czytano też z podziałem na role. Przechodzący w pobliżu placu mieszkańcy miasta mogli usłyszeć m.in. fragmenty dotyczące śmierci matki głównego bohatera, podróż Cezarego Baryki do Polski, czy słynne „szklane domy”.

Patronat nad akcją Narodowego Czytania objęła para prezydencka. Wśród dzieł czytanych w przeszłości były m.in. ważne z naszego punktu powieści Henryka Sienkiewicza: Quo Vadis oraz Trylogia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE