Reklama

Czytają, bo lubią

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP 4

Czytają, bo lubią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytam, bo lubię to tytuł akcji zainaugurowanej w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie.

W ramach Ogólnopolskiej Akcji \"Cała Polska czyta dzieciom\" 30 listopada zainaugurowana została szkolna akcja \"Czytam, bo lubię\". Lekturę opowiadania \"Komiksy ze snu\" rozpoczęła dyrektor placówki Elżbieta Pogodzińska. Historia przybliżyła temat integracji uczniów niepełnosprawnych w szkole i myśl przewodnią utworu – „ każdy jest wyjątkowy”.

Do czytania uczniowie i nauczyciele będą zasiadać cyklicznie. Wszystko po to, by wyrobić w najmłodszych nawyk sięgania po dobrą i wartościową literaturę. Poprzez czas spędzony z książką dzieci nauczą się języka, rozwiną słownictwo i wyobraźnię, co da im swobodę w wypowiadaniu się. Czytanie wspiera także rozwój psychiczny dziecka oraz poprawia koncentrację, wycisza i uspokaja.

Wspólne czytanie z dorosłymi buduje więź między czytającym dorosłym i dzieckiem. Czytanie zapobiega też uzależnieniu od telewizji i komputera i jest zdrową ucieczka od nudy, niepowodzeń i problemów.

Kolejne spotkanie w grudniu. Koordynatorkami akcji są nauczycielki, które podzieliły się z nami relacją z pierwszego spotkania: Anna Lech, Małgorzata Stryjek i Monika Wolanin- Drozd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE