Reklama

Reklama

„Czyste Powietrze” w Urzędzie Miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

„Czyste Powietrze” w Urzędzie Miasta - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstanie specjalny punkt informacyjny

Reklama

Na styczeń 2021 r. planowane jest uruchomienie w Urzędzie Miasta Łuków punktu informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. To wynik porozumienia zawartego między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Miastem Łuków. Dla mieszkańców miasta podpisanie umowy oznacza, że wszelkie sprawy związane z programem, będą mogli oni załatwiać właśnie w budynku magistratu.

 

Celem programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Mieszkańcy (osoby fizyczne) mogą uzyskać dofinansowanie na m.in.:

 

Wymianę starych źródeł ciepła

Termomodernizację budynku mieszkalnego

Wymianę stolarki okiennej i drzwiowej

Instalację odnawialnych źródeł energii

Montaż instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

 

 

Na mocy podpisanego z Miastem Łuków porozumienia zainteresowane osoby uzyskają w Urzędzie informacje dotyczące zasad programu, kryteriów jakie powinni spełnić Wnioskodawcy, otrzymają też pomoc w sporządzeniu wniosku o płatność oraz rozliczeniu przyznanego dofinansowania. W magistracie zapewnione zostanie też stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, na którym możliwe będzie złożenie Wniosku o dofinansowanie oraz jego wydruk.

 

Uruchomienie punktu programu „Czyste Powietrze” planowane jest na styczeń. Punkt funkcjonował będzie przy Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Nadzoru Właścicielskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy