Reklama

Czym dokładnie jest termotransfer i gdzie się go stosuje?

Opublikowano:
Autor:

Czym dokładnie jest termotransfer i gdzie się go stosuje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie na rynku mamy do czynienia z różnymi formami nanoszenia nadruków na rozmaite materiały. Jedną z nich jest termotransfer. Być może nazwa niewiele Ci mówi, jednakże poniżej zajmujemy się dokładnym wyjaśnieniem tej techniki, jak również omówieniem technologii, przy pomocy której jest ona wykonywana.

Gdzie się najlepiej sprawdza?

Taka technika nanoszenia grafik doskonale sprawdza się w przypadku nadruku na breloczkach, świecznikach, puzzlach, czy koszulkach. Termotransfer to nic innego, jak nowoczesna technologia druku, która pozwala użytkownikowi nanosić nadruki w rozdzielczości nawet do kilkuset DPI. Oczywiście wszystko będzie zależało od głównego materiału, na który nanoszony jest nadruk. Dzięki temu można bez większych problemów drukować zdjęcia na koszulkach i będą one jak najbardziej wyraźne.

Termotransfer pozwala przenieść grafikę, która znajduje się na niemalże niewidocznym podkładzie. W procesie sublimacji na dany przedmiot zostaje nadrukowana sama grafika, bez wspomnianego wcześniej podkładu. W ten sposób, np. koszulki są jak najbardziej miękkie i nie da się tam w zasadzie wyczuć nadruku. Niemniej jednak, wiele będzie tutaj zależało od tego, z jakim urządzeniem drukującym mamy do czynienia.

Czy można samodzielnie robić takie nadruki?

Jest to możliwe, o ile wyposażymy się w odpowiedniej jakości urządzenia. Można takie nabyć na supportart.pl, czyli sklepie, w którym od kilku lat z powodzeniem sprzedaje się takie rozwiązania. Zdecydowanie najlepiej jest wybierać urządzenia najwyższej jakości, ponieważ w przeciwnym razie jakość nadruków nie będzie dobra. Szczególnie, jeśli zamierzasz świadczyć profesjonalne usługi dla klientów i oferować wykonywanie tego typu nadruków w ramach większych zleceń.

Jak najbardziej takie usługi cieszą się popularnością, tym bardziej teraz, kiedy tak wiele firm decyduje się np. na gadżety reklamowe i zleca sporo nadruków. Oczywiście, na rynku nie brakuje konkurencji, jednakże zawsze można przecież zaoferować coś lepszego.

Mamy nadzieję, że teraz już doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, czym dokładnie jest termotransfer i gdzie może mieć zastosowanie. Warto interesować się tego typu technologiami, również wtedy kiedy prowadzisz firmę i chciałbyś zlecić jakieś gadżety reklamowe. Teraz już wiesz, jakie nadruki są najbardziej trwałe i jak się je dokładnie wykonuje. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE