Reklama

Czy Wielka Orkiestra zagra w Łukowie?

Opublikowano:
Autor:

Czy Wielka Orkiestra zagra w Łukowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łuków przez kilkanaście lat był miastem, w którym mieścił się jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejne granie z Orkiestrą już 15 stycznia 2017 roku. Pojawiają się jednak głosy, że tym razem Orkiestra w naszym mieście nie zagra. Sprawdziliśmy to.

Od 1999 roku Łuków brał udział w akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sztab wolontariuszy oraz osób zaangażowanych w to dzieło pracował przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Na czele sztabu stał Zbigniew Biaduń.

Każdego roku Orkiestrze towarzyszyły koncerty lokalnych artystów, licytacje, wydarzenia sportowe oraz występy gwiazd. Ulice naszego miasta i okolicznych miejscowości pełne były wolontariuszy, którzy zbierali do puszek pieniądze.

Dzięki zbiórkom wolontariuszy i środkom uzyskanym z przeprowadzanych aukcji w latach 1999-2016 w Łukowie zebrano na konto Fundacji ponad 1,4 miliona złotych. W łukowskim szpitalu nie da się nie zauważyć sprzętów z serduszkiem. Najlepiej wiedzą o tym matki z małymi dziećmi.

Na liście zarejestrowanych sztabów nie ma jednak Łukowa. 21 listopada minął termin ich rejestracji. Najbliższe sztaby znajdują się w Radzyniu Podlaskim, Stoczku Łukowskim oraz Międzyrzecu. Zapytaliśmy więc Zbigniewa Biadunia czy Łuków zagra z Wielką Orkiestrą.

Finał WOŚP się odbędzie. Sztab został zarejestrowany, choć jeszcze nie widnieje na mapie. Zapraszamy do współpracy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy nas co roku krytykują - powiedział szef łukowskiego sztabu. 

O kolejnych działaniach zmierzających do organizacji Finału w naszym mieście będziemy Państwa informowali.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE