Reklama

Czy w Łukowie powstanie nowy supermarket?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Czy w Łukowie powstanie nowy supermarket? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdego czwartku na łukowskiej targowicy odbywa się rynek. Pojawiają się jednak informacje, że jedna część tego terenu ma być sprzedana.

Czwartek to dla mieszkańców naszego miasta, ale także okolicznych miejscowości dzień targowy. Pojawiają się jednak informacje, że część tego terenu ma zostać sprzedana. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 24 listopada, z ust radnego Piotra Płudowskiego padło pytanie o przyszłość łukowskiej targowicy. W odpowiedzi, jakiej udzielił burmistrz D. Szustek, usłyszał, że:

Jest firma, która zwróciła się do nas z pytaniem o możliwość wybudowania w tym miejscu marketu w stylu dom i ogród. Póki co jest to sfera rozmów. Państwo radni nie podejmowaliście jeszcze decyzji o sprzedaży działki. Jeśli miałoby do tego dojść, wszyscy mogliby się po jednej stronie pomieścić – dodał.

Firma zainteresowana jest kupnem działki znajdującej się na skrzyżowaniu ulicy Prusa i Łąkowej. W projekcie budżetu na rok 2017 znajduje się pozycja dotycząca dochodów ze sprzedaży działek. Do budżetu miasta ma wpłynąć nieco ponad 3 mln zł. Wśród planowanych do sprzedania działek znajdują się m.in. tereny położone w strefie przy ul. Strzelniczej i ul. Łapiguz oraz działki przy ul. Prusa. Zapytaliśmy burmistrza Dariusza Szustka czy plany dotyczą omawianego na sesji terenu.

Tak, mówimy o tej samej działce. Jeżeli dojdzie do poważnych rozmów z zainteresowaną firmą, Rada Miasta zdecyduje czy działkę sprzedać czy też nie. Mogę zapewnić, że nikt z handlujących na lodzie nie zostanie. Dyrektor Kołtan podpisuje też umowy z dzierżawcami terenu – powiedział D. Szustek.

O daszych losach łukowskiej targowicy będziemy Państwa informowali.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE