Reklama

Czy na zalewie Zimna Woda będzie w wakacje kąpielisko?

Opublikowano: śr, 5 cze 2019 20:30
Autor:

Czy na zalewie Zimna Woda będzie w wakacje kąpielisko? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciągle nie wiadomo, czy w tym roku amatorzy rekreacji będą wypoczywać nad zalewem Zimna Woda. Pierwsi kapiący się już są, mimo zakazu kąpieli.

Do naszej redakcji dzwonią łukowianie pytający, co z sezonem kąpielowym na zalewie?

 Zalew jest celem licznych wycieczek rowerowych, spacerów i wypoczynku dla całych rodzin. Mieszkańcy chcieliby także w tym sezonie, podobnie jak rok temu, móc wypocząć tam latem, nie tylko na plaży, ale i jeżdżąc na rowerach czy spacerując.

 O odpowiedź na nurtujące łukowian pytanie poprosiliśmy burmistrza Piotra Płudowskiego.  

- W ubiegłym roku rozpoczynanie sezonu na zalewie, którego rewitalizacja nie została zakończona, było błędem – mówi burmistrz.

 - Gdyby to ode mnie zależało, nie podjąłbym decyzji o uruchomieniu wtedy kąpieliska. Także dlatego, że zdecydowano też wtedy o pogłębieniu pewnego jego fragmentu. Uznano, że będzie tam za mało wody, a trudno otwierać kąpielisko, gdy jest jej tylko na pół metra. Zbudowano więc przegłębienie, a przez to w tej części jest dziś bardzo głęboko, nieadekwatnie do przeznaczenia. To jeden z problemów, z którym będziemy się musieli zmierzyć, chcąc uruchamiać kąpielisko. Na początku trzeba będzie to miejsce jakoś oznakować, a docelowo zlikwidować przegłębienie - mówi burmistrz.

 Jak widać na zdjęciu oznakowanie przegłębienia już jest, chociaż może mógłby być jeszcze napis „Uwaga głęboko”, który jeszcze bardziej uczulałby amatorów kąpieli i  rodziców małych pływaków.

 Burmistrz uważa także, że niepotrzebnie przyzwyczajono mieszkańców do tego, że Zimna Woda jest znów miejscem wypoczynku.

 - Nie dziwię się więc, że oczekują, iż także w tym sezonie kąpielisko będzie otwarte - dodaje.

 Urząd Miasta stara się sprostać tym oczekiwaniom, dlatego jakiś czas temu ogłosił zamiar uruchomienia kąpieliska w tym roku.  Piotr Płudowski zwraca jednak uwagę, że realne działanie kąpieliska stoi pod znakiem zapytania.

 - Jeśli rozstrzygnięty zostanie przetarg na rewitalizację terenu nad zalewem Zimna Woda i  wykonawca wejdzie na plac budowy, Urząd Miasta ograniczy swoje prawa do dysponowania tym terenem na jego rzecz. To do wykonawcy więc będzie należeć decyzja, czy jest możliwe pogodzenie funkcjonowania kąpieliska podczas trwania prac rewitalizacyjnych.  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE