Reklama

Czy młodzież zasiądzie w Radzie Miasta?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Czy młodzież zasiądzie w Radzie Miasta? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji, która odbędzie się 30 marca, Rada Miasta podejmie uchwałę powołującą Młodzieżową Radę Miasta. Przyjęty wówczas statut będzie określał tryb wyboru jej członków oraz zasady funkcjonowania rady.

Młodzieżowa Rada Miasta nie jest nowością w Łukowie. W grudniu 2013 roku odbyły się pierwsze obrady. Wówczas w radzie zasiadało 20 przedstawicieli łukowskich szkół gimnazjalnych. Głównym celem jej powołania była możliwość zapoznania się z tajnikami samorządności.

Temat Młodzieżowej Rady Miasta powrócił na ostatniej sesji. Radny Mateusz Popławski, który przygotowywał projekt uchwały, powiedział wówczas, że dokument jest już gotowy. Tym razem w składzie MRM znajdować się mają nie tylko uczniowie szkół gimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łuków, ale także szkół ponadgimnazjalnych.

Nowa Młodzieżowa Rada Miasta ma się składać z 15 radnych wybieranych na 2-letnią kadencję. Ich celem będzie upowszechnianie idei samorządności, ale także reprezentowanie interesów młodzieży przed instytucjami samorządowymi. W czwartek radni zdecydują o pomyśle utworzenia MRM. Gdy zostanie powołana, dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie miasta będą zobowiązani do przeprowadzenia wyborów. Po ogłoszeniu przez Burmistrza Miasta zbiorczych wyników wyborów, Przewodniczący Rady Miasta, w terminie 14 dni, zwołuje pierwsze posiedzenie młodych samorządowców.  

O dalszych losach Młodzieżowej Rady Miasta będziemy Państwa informowali. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE