Reklama

"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!

Tytuł Człowieka Roku przyznany zostanie odrębnie w każdym z tygodników wydawanych przez Wydawnictwo Wspólnota, będące również właścicielem portalu Łuków24.pl. Sylwetki kandydatów prezentowane będą cyklicznie w tygodniku Wspólnota Łukowska, portalu internetowym 24wspolnota.pl, a także na naszych stronach internetowych w portalu Łuków24.pl. O zwycięstwie zdecyduje suma głosów oddanych za pomocą publikowanych w gazecie kuponów oraz głosów SMS. 

Aby oddać głos na wybranego Kandydata należy wysłać SMS na numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata (koszt SMS to 2,46 zł z VAT). Głosujący mogą też dostarczyć do naszej Redakcji wypełniony kupon. Zapraszamy od poniedziałku do piątku na ul. Kwiatkowskiego 5.

Głosowanie trwa do czwartku 28 lutego 2019 r. do godz. 23.59. Głosujący mogą wysyłać wiele SMS-ów i kuponów na swojego Kandydata. Pamiętajmy jednak, że o wliczeniu głosów z kuponów decyduje data ich faktycznego wpłynięcia do siedziby Redakcji w regulaminowym terminie.


KTO W TYM ROKU WALCZY O TYTUŁ CZŁOWIEKA ROKU?Agnieszka Cieślak - SMS o treści wsp.lukow.1 pod numer 72051

Wójt gminy Wojcieszków. Sensacja wyborów samorządowych 2018 w gminie Wojcieszków. Wieloletnia nauczycielka, a przez całą ostatnią kadencję - jedna z nielicznych radnych opozycyjnych w Radzie Gminy. Jej słowne potyczki z ówczesnym wójtem Januszem Wylotkiem i innymi radnymi - choćby o podział okręgów wyborczych - przeszły już chyba do legendy.
Maciej Cybulski - SMS o treści wsp.lukow.2 pod numer 72051

Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Za jego sprawą do placówki wracają pamiątki. Zbiera eksponaty, skutecznie poszukuje sponsorów i mecenasów. W 2018 r. pozyskał do Muzeum m.in.: 25 kart rękopisu "Listów z Afryki", 5 kart rękopisu powieści "Potop", album rodzinny zawierający 42 fotografie Sienkiewicza w różnych okresach życia.
Justyna Gruba - SMS o treści wsp.lukow.3 pod numer 72051

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli. Była odpowiedzialna za powstanie projektu na dofinansowanie i nadzorowała przebieg prac przy budowie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli. Wcześniej biblioteka miała 70 m², dziś mieści się w budynku zaprojektowanym na miarę XXI wieku. Są tu m.in. sale na księgozbiory, mała sala kinowa, sala konferencyjna z zapleczem kuchennym.
Kamil Klink - SMS o treści wsp.lukow.4 pod numer 72051

Inicjator powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" w Łukowie. Utworzył klub, aby zintegrować krwiodawców w powiecie. Chce robić w każdej gminie akcje krwiodawstwa. Od kwietnia 2018 r. – czyli od oficjalnego powołania klubu, jego członkowie zorganizowali dwie duże akcje krwiodawstwa: podczas "Dni Łukowa" i dożynek w Krzywdzie. 8 grudnia HDK "Ostoja" wstąpił do Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP.
Piotr Mączyński - SMS o treści wsp.lukow.5 pod numer 72051

Sekretarz-skarbnik OSP Nurzyna. Strażak-ochotnik od 38 lat, działacz na rzecz wsi Nurzyna, od urodzenia związany z tą miejscowością. W 2018 r. współorganizował wraz z innymi druhami uroczystości odsłonięcia tablicy pamięci Wincentego Tomasiewicza, marynarza i nurka pochodzącego z Nurzyny. Współorganizator uroczystości odsłonięcia obelisku w Nurzynie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Mateusz Ptaszyński - SMS o treści wsp.lukow.6 pod numer 72051

Miłośnik sportu i aktywnego trybu życia, współzałożyciel grupy "Rowerowy Łuków", nieformalnej grupy skupiającej miłośników jazdy na dwóch kółkach. Dziś prezes stowarzyszenia o tej samej nazwie, które oprócz organizowania przejażdżek rowerowych, włącza się do wielu akcji charytatywnych. Ptaszyński to także jeden z pomysłodawców i współorganizatorów Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, który wrócił na Ziemię Łukowską po blisko 90-ciu latach przerwy.
Marcin Sentkiewicz - SMS o treści wsp.lukow.7 pod numer 72051

Burmistrz Stoczka Łukowskiego wybrany w ubiegłorocznych wyborach, wcześniej nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Trener lokalnych drużyn piłkarskich dzieci i młodzieży. Związany z lokalnymi klubami sportowymi STS AVES oraz LKS Dwernicki. Przez ostatnie 12 lat był radnym miejskim w Stoczku Łukowskim.
Sławomir Skwarek - SMS o treści wsp.lukow.8 pod numer 72051

Poseł na Sejm RP. Były wójt Gminy Adamów, miłośnik sportu i historii, inicjator przedsięwzięć z zakresu ekonomii społecznej. W 2015 r. - kandydat do Sejmu RP z list PiS. Był "pierwszym rezerwowym" na liście ugrupowania. W wyborach 2018 r. uzyskał mandat radnego Sejmiku Wojewódzkiego. Kiedy Jarosław Stawiarski został Marszałkiem Woj. Lubelskiego, Skwarek objął mandat poselski.
Kinga Szerszeń - SMS o treści wsp.lukow.9 pod numer 72051

Wójt gminy Wola Mysłowska. Do czasu wyborów samorządowych 2018 r. sekretarz gminy Wola Mysłowska i radna powiatowa, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łukowskiego. W swojej gminie aktywnie działa w Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Wola Mysłowska, które podejmuje wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców. Pierwsza kobieta na stanowisku wójta w Woli Mysłowskiej.
Krzysztof Warda - SMS o treści wsp.lukow.10 pod numer 72051

Został wójtem gminy Krzywda po wyborach w ubiegłym roku. Pokonał w II turze Jerzego Kędrę, który rządził gminą przez 12 lat. Uzyskał 59,37 proc. poparcia. Wygrał we wszystkich obwodach. Jego sukces jest tym większy, że do czasu startu w wyborach nie był nawet radnym. Wcześniej, przez 21 lat, Warda pracował jako nauczyciel Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE